
Hogyan ismerhető fel a kutya allergia? Tünetei, kezelése- 2024 UPDATE
Ahogy mi, emberek, úgy a kutyák is többféle dologra lehetnek allergiásak. Nézzük hát mi is lehet a baj!
Ahhoz, hogy kutyusod a lehető legboldogabb és legegészségesebb legyen, fontos odafigyelned a helyes táplálására. Itt a Kutyakajás kutya etetése táblázat!
Tartalomjegyzék:
A kezdetek: a kölyökkutya etetése
5 hetes kiskutya etetése – indul a habzsidőzsi
És, hogy meddig kell junior tápot adni a kutyának?
Kulcsfontosságú tényezők a kiskutyák etetésénél
Szénhidrát a kutyatápban
Fehérjék a kutya táplálásában
Kutya etetés szabályai
Táp vagy nem táp? A lényeg a jó minőségű táplálék!
Etetés konzervvel vagy táp mellett konzervvel
BARF etetés
Azonban előfordulhat, hogy elárvult kölyköket találunk, vagy épp sajnálatos módon a mamakutyával történik valami. Ilyenkor nem árt tudni, hogy hogyan zajlik az újszülött kutya etetése, vagy hogy hányszor egyen a kutya ebben a korban.
Először is szükséged lesz egy szuper cumisüveg szettre. Ezt bármelyik nagyobb állateledel boltból, állatpatikából beszerezheted. Legyél felszerelkezve ezen felül Royal Canin tejpótlóval, ez egy úgynevezett újszülött kutya tápszer, amely minden fontos tápanyagot tartalmaz, amely szükséges a kezdeti időszakban.
Mikor egyen a kutya ha csak pár napos? Nos, leginkább annyiszor ahányszor csak alkalma adódik rá. Ez azt jelenti, hogy nagyjából 1,5-2 óránként bizony cumisüveget kell ragadnod.. Igen, még éjszaka is! Ha úgy tetszik, kedves gazdi ez arra a kérdésre is válasz, hogy mennyit eszik egy újszülött kiskutya.
Úgyhogy ezzel mindenképpen számolnod kell majd. És ez mérettől független hogy a kölyökkutya etetése hányszor szükséges!
Ugyanis egy tacskó kölyök etetése és egy berni pásztor etetése is ugyanannyiszor kell történjen az első hetekben! Így ha eddig tápszer adagolás táblázat után keresgéltél, már van egy jó kiindulási pontod.
Ha összeszámolod, ez körülbelül 12 alkalmat fog jelenteni egy nap… Úgyhogy ez leszel foglalva az első időkben, ezt garantáljuk!
A második hét vége felé már el lehet kezdeni 8-10 alkalomra csökkenteni a napi etetések számát. Persze a napi porcióra fokozottan figyeljünk oda.
Hiszen egy aprócska yorkshire terrier etetése csupán 30-50 ml-tejcsiből áll egy etetésnél, míg egy feneketlen bendőjű labrador kiskutya etetése 100-120ml is lehet.
A 3 hetes kiskutya etetése során különösen fontos, hogy a kölykök fokozatosan ismerkedjenek meg a szilárd ételekkel, miközben még anyatejet vagy tejpótlót is kapnak.
Nos, elindul egy nagyon érzékeny korszak a babakutyusok életében. Ugyanis megkezdődik a fogak kifejlődése. És ilyen tájban kezdenek el a gazdi fejében a következő mondatok megfogalmazódni : „A kutya etetése hányszor történjen már ilyenkor? Mikor etessük a kutyát pontosan? Elég a még a teje a mamának vagy tejpótló kell? Vagy a kölyök kutya táplálkozása már ilyenkor legyen konzerv/ feláztatott eledel? „ Nézzük meg részletesen most!
A 3 hetes kiskutya mit ehet tehát? A legjobb persze, ha még a maminak bőven van tejcsije, hiszen ebben minden benne van ami számára szükséges. Azonban nagy számú alomnál előfordulhat, hogy bizony pótlásra van szükség. Ez az a kor, amikor megkezdődhet a kiskutyák hozzátáplálása.
A fentebb említett tejpótló porok szuper megoldások lehetnek, ha hajlandóak a kölykök a cumisüveget elfogadni.
Azonban előfordulhat, hogy nem fogadják el. Ilyenkor érdemes akkor elkezdeni megpróbálni akár tejpótlóban feláztatni valamilyen starter tápot. Ezek magas kalória tartalmú eledelek, tele probiotikummal, amely a fejlődő pocaknak szüksége van.
Először csak napi 1-2 alkalommal kínáljuk őket meg kis mennyiségű, pépes állagúra áztatott táppal. Ezt lényegében tekinthetjük a kiskutya hozzátáplálás előszobájának, hiszen itt már tálból, önállóban próbál enni a kutyus. Tegyük őket a tálkához, akár a szájacskájukat össze is lehet egy pici maszatolni, hogy könnyebbek rákapjanak az ízére.
Természetesen itt is igaz, hogy egy máltai selyemkutya kölyök etetése kevesebb mennyiséget jelent, mint egy németjuhász kölyök etetése. Sőt, A máltai selyemkutya etetése során különös figyelmet kell fordítani a fajta érzékeny emésztésére és kis adagokban történő etetésére, hogy elkerüljük a gyomorproblémákat. De pl. a törpe tacskó kölyök etetése során fontos figyelembe venni a fajta kis méretét és gyors anyagcseréjét is. A tacskó kutya etetése során gondolj a fajta hízási hajlamára is!
Másrészt például az angol cocker spániel etetése során fontos, hogy a táp ne csak energiadús legyen, hanem tartalmazzon a szőrzet egészségét támogató omega-zsírsavakat is, hiszen a fajta jellegzetes bundája különleges gondoskodást igényel.
Az ilyen idős kölyök kutya etetése hányszor történjen? Természetesen függ attól, hogy van e még a maminak teje vagy sincs. Amennyiben igen, úgy a napi 1-2 alkalommal való kiegészítés általában elegendő.
Ha nincs mamakutyánk, akkor bizony a tejpótló mellett akár 3-4 alkalommal is meg lehet őket kínálni a feláztatott eledellel.
A 4 hetes kiskutya etetése leginkább még a mami tejcsijével legyen amennyiben megoldható. Amennyiben ez nem működik, tejporral elkevert feláztatott starter tápot javasolunk ugyanúgy, mint ahogy fentebb írtuk.
De a mennyiség és a gyakoriság itt már változik, hiszen már egy kicsivel nagyobb, 4 hetes kutya etetése a téma.
Hiszen a Royal canin puppy mini adagolása más lesz egy bishon havanese etetése esetén mint egy golden retriever etetése kapcsán a nagyobbik szemű változat.
Az alábbi táblázaton mutatjuk is a különbséget, vagyis szlengesen mondva, hogy mennyi kaja kell egy kutyának.
Ahogy a fenti képen, vagy ha úgy tetszik kutya növekedési táblázat ábrán is látható, igencsak van különbség a tacskó etetése táblázat (alias royal canin starter mini) és mondjuk egy magyar vizsla etetése között.
Természetesen a táblázatban szereplő számok iránymutatóak!
Hiszen függ attól, hogy mennyit tudnak még szopni a kölykök, illetve az egyéni igényektől is.
A jól táplált kölyökkutya hasa kerek, nem sír sokat, nyugodtan játszik/alszik két etetési időszak között.
Bizonyos kistestű kutyafajták érzékenyebbek lehetnek. A bichon havanese etetésére oda kell figyelni például, mert hajlamosabbak lehetnek más kistermetű kutyákhoz hasonlóak, hasmenést kapni az új eledel bevezetésekor.
Érdemes lehet a probiotikumot adni nekik ilyenkor. Mi szeretjük az ételre és vízbe is tehető Agroferm port, amely még multivitaminokat is tartalmaz. Ennek adagolása úgy van, hogy egy mokkáskanálnyi kell körülbelül 10 kg-os kutyának naponta. Azonban a kölykök még picikék, így esetükben a kutya napi adagja kicsit más. Úgyhogy itt szükség lesz némi matektudásra. Ugyanis ttkg számítás kutya vitaminoknál is szükséges. Ha a kölyök még csak 1-2 kg, akkor bizony az adagot is ötödölni szükséges.
Az ilyen korú kölyköket már napi 3-4 alkalommal kínáljuk meg a bekevert starter eleséggel. Amennyiben csak ez a fő tápláluk, úgy 6 alkalommal is szükséges lehet etetni, hogy megfelelően fejlődjenek a kis pöttömök.
Nos, az ilyen korú kölykök szájában már bizony ott sorakoznak a tűhegyes fogak, amelynek a mama már finoman szólva sem örül. Úgyhogy ha még volt is teje eddig, most már biztosan menekül a szoptatás nehézségei elől, győzködve kicsinyét, hogy ő bizony nem kis kutya már!
De hát akkor mit eszik a kutya ebben a korban? Most már nem csak pépesre áztatott menüből áll a golden retriever kölyök etetése, hanem bizony apránként a picit keményebbre hagyott falatokból is.
Az 5 hetes kutya etetése során fokozatosan növelhetjük a szilárd táplálék arányát, hogy támogassuk a kölyök fogainak fejlődését és emésztőrendszerének alkalmazkodását az új étrendhez.
Hányszor kell etetni a kutyát ebben a korban? A kölykök körülbelül 4-5 alkalommal kapjanak naponta enni, egyenlő időközönként. Hamarosan ki fog alakulni a napi rutinjuk, az evés-játék-ürítés körül.
Óvatosan a konzerv eledelekkel is ismerkedhetnek, de ezek közül is a jobb minőségűeket válasszuk. Mert különben csúnya hasmars lehet a vége.
Mi jó szívvel ajánljuk a GranCarno junior konzervjét amely magas hústartalmú és gabonamentes összetételű is.
Ebben a korban szerintünk nincs fix kölyök kutya etetési táblázat. A lényeg hogy egyszerre mindig fogyjon el 10 percen belül ami a tányéron volt, és szépen fejlődjenek a kutyusok.
Természetesen a várható felnőtt kori méret itt is lényeges. Hiszen ahogy az előző hetekben, úgy itt is igaz, hogy egy kölyök labrador etetése mennyiség szempontjából nem ugyanaz mint egy csivaváé.
Az ilyen korú kiskutyák már nem szoktak a mamin csüngeni, vagy már csak napi 1x. Úgyhogy ránk, gazdira hárul a feladat, hogy szuper eleséget adjunk nekik, amelytől egészségesek lesznek a hátralévő életükben.
Ilyenkor már önmagában kaphatják a starter tápot, semmilyen áztatás nem szükséges a számukra. Hiszen a 7 hetes kutya etetése során már a kölykök készen állnak arra, hogy önállóan fogyasszák a szilárd starter tápot.
A Panzi Next Puppy hipoallergén, kis szemű tápját már 4 hetes kortól lehet adni, így ha a starter tápot leváltanád, szuper alternatíva!
Plusz infó: sokan kérdezik tőlünk, hogy meddig kölyök egy kutya. Nos, általánosságban azt szokták mondani hogy egy éves koráig.
Így szuper ha már most ezt adod neki, és az új gazdi egészen egyéves koráig adhatja ezt neki, anélkül hogy váltania kelljen.
Ugyanis nagyon gyakori probléma, a 8 hetes kiskutya hasmenés. A kiskutya új gazdihoz kerül, új tápra váltanak és bumm, már mehetnek is a rendelőbe a hasmars miatt.
Ilyenkor még napi 4 alkalommal kapjanak a kölykök enni, már picit nagyobb adagokat. Itt is figyeljünk oda, hogy milyen fajta a kutyusunk! Hiszen, ha egy magyar vizsla tálpálkozása a mérce vagy azt nézzük, hogy mennyit eszik egy border collie, teljesen mást figyelhetünk meg, mint egy apró tacskó esetében.
Eljött az új otthon ideje. Ez azonban sok stresszel és változással jár a kölyökkutyák számára. Ahhoz, hogy megkönnyítsük ezt az időszakot, érdemes nem váltani azonnal eledelt.
Nos és innentől kezdve persze jöhetnek a különböző jutalomfalatok és rágcsák is, persze csak mértékkel. De ne aggódj, azt, hogy ehet és mit nem ehet a kutya táblázat alapján is könnyen kikeresheted.
Hiszen elkezdődik az intenzív rágós korszak. Itt már bizony nem kérdés, hogy meddig junior a kutya... A labrador kölyök etetése mindenképpen egészüljön ki valamilyen hosszan tartó rágcsával, ha csak nem akarod, hogy minden papucsod, elől hagyott tárgyad az áldozatává váljon.
Ha rágcsáról van szó, akkor mit ehet a kiskutya? Mi nagyon szeretjük a Teomann szőrös nyúlfülét adni nekik már ettől a kortól akár. De persze a kicsi falatkák is szuperül jöhetnek, a tanításhoz. Mi ehhez a Dr. Clauders mini trainee csomagjait ajánljuk.
A következő táblázatban bemutatjuk a kölyökkutya etetése mennyiség szerinti felosztását. Az adagolást az általunk választott legjobb minőségű szuperprémium és prémium tápok figyelembevételével készítettük el a kolyok kutya etetése kapcsán.
A táblázatban a kutyusok mérete alapján is el fogod tudni dönteni a kiskutyák táplálása mennyiségét. Legyen a téma egy aprócska tacskó etetése vagy egy óriás tappancsú németjuhász etetése, itt megtalálod a válaszokat a kérdéseidre és nem kell többet azon aggódnod, mennyi kutya kaja legyen otthon.
A kölyökkutya etetési táblázat bemutatja, hogy az általunk választott tápokból mekkora az ajánlott etetési mennyiség. A kölyök kutyák etetése kapcsán ez azért kulcsfontosságú, mert ezzel elkerülhetőek a fiatal korban kialakuló csontrendszeri és ízületi megbetegedések. Ez leginkább a nagytestű kölyökkutya etetése kapcsán lényeges szempont. De az ízületek védelmére a kisebbeknél is figyelni kell.
Példának okáért a nagytestű kölyökkutyák akár egy év eltelte után megszázszorozhatják a testsúlyukat. Egy ilyen fajta állat átlagos testsúlya születésnél ötven-hatvan dekagramm, és egy éves korára eléri az ötven-hatvan kilogrammot. . Ebből is látható, hogy egy kölyök tacskó etetése mennyire máshogy fog kinézni, mint egy nagytestű kutya etetése.
Egy ilyen jelentős növekedés a kölyök kutya helyes etetése kulcsfontosságú, hiszen a túletetés következményeként a kutyák túl gyorsan nőnek majd meg. A nagy mennyiségű fehérjében és energiában túlságosan gazdag étrend miatt a testük fejlődése nem tud lépést tartani a testtömeg növekedésével. A támasztórendszerüknek, azaz az ízületüknek és a csontozatuknak idő kell a megfelelő kifejlődéshez.
A cane corso etetése különös figyelmet igényel, mivel a nagytestű fajták esetében elengedhetetlen a kiegyensúlyozott táplálás, amely elősegíti a csontozat és az ízületek egészséges fejlődését. Ugyanez igaz pl. a berni pásztor kölyök etetése kapcsán is.
Ezért próbálj meg ellenállni az apró, esdeklő kutyaszemeknek. Hiszen a kutya etetés mennyiség megfelelő adagolása létfontosságú kiskutyád jövőbeli egészségéhez.
Ha ez a helyzet következik be, akkor már fiatal korban kialakulhatnak az említett csontrendszeri és ízületi megbetegedések. Jobb esetben ezek elmúlhatnak, de sajnos vannak olyan elváltozások, amelyek örökre megmaradnak. Ráadásul teljesen mindegy, hogy gyógyulnak-e, mivel az ilyen jellegű problémák komoly és hosszantartó fájdalmat okoznak az állat számára. Kezelésük nemcsak költséges, de nagyon nehéz is.
Szerencsére ez már megelőzhető például ízületvédő segítségével. Míg a kutya nem éri el az egy-másfél éves kort, addig kétszer két hónapig adj ilyen készítményt a kutyádnak. Megfelelő választás lehet a WildDogZ BoneGuard tabletta, vagy JointWell por.
A fejlődési rendellenességek elkerülésének érdekében a kölyök kutyatáp adagolása létfontosságú lehet a kiskutyák életében. Erre nagy segítség lehet a szárazeledelek csomagolásán feltüntetett kutyatáp adagolási táblázat. Ezt már figyelni kell az első lépéseknél, a 6 hetes kiskutya etetése esetében is.
Nagyon sok kezdő gazdit láttunk abba a hibába esni, hogy kölyökkutyájuk árgus szemekkel néz rájuk az asztalnál, és ilyenkor bizony le-leesnek falatok. Ez egy idő után rendszeressé válik. Ekkor visszajönnek hozzánk vásárlóink azzal a panasszal, hogy a kölyök kutya etetése problémás, a kutyus nem eszi a tápot. Ilyenek bizony már a 8 hetes kiskutya etetése alkalmával is megtörténhetnek.
Ilyenkor szoktuk a következő analógiát használni: ha a gyermekünktől megkérdezzük, hogy salátát kérsz vagy menjünk a gyorsétterembe, akkor a gyorséttermet fogja választani. A kiskutyák etetése során ez a helyzet. A táp helyett mindig a szaftosabb házikosztot fogja kérni.
A házi kosztban rengeteg szénhidrát és fűszer van, ami olyan gyomorproblémákhoz vezethet, mint a hányás és a hasmenés. .A kutya etetése házilag nem olyan egyszerű, mint sokan hiszik. Előfordulhat, hogy esetleg nem kapja meg a megfelelő mennyiségű fehérjét és zsírt, omega-3 és omega-6 zsírsavat.
Ennek az lesz az eredménye, hogy a kutyus nem fog megfelelően fejlődni. A kölyökkutya etetése házikoszt adása mellett nem jó megoldás, akármilyen nehéz is ellenállni az esedező szemeknek. Ha nálad így zajlik a kár már a 10 hetes kutya etetése is, akkor nem jut hozzá elegendő tápanyaghoz és vitaminhoz, amelyek a neki szánt eledelekben találhatóak
Nagyon fontos ezeknek a pótlása, még akár a legjobb tápok mellett és a BARF etetés mellett is. A 100 százalék tisztaságú lazacolaj megfelelő választás lehet ehhez. Segíti kölyökkutya fejlődését, hiszen az omega zsírsavak felelősek a sejtek felépítéséért és az izomzat megfelelő kialakulásáért is.
A válogatós kutya láttán a gazdik először tápváltásokkal próbálják megoldani a problémát, ám ez a legtöbb esetben nem hoz eredményt. Ezért is szoktuk azonnal megkérdezni, hogy az állat a táp mellett vajon kap-e más ételt. Ekkor szokott kibukni a fent említett helyzet, hogy a probléma forrása valójában a házikoszt. De ha azt látjuk, hogy bármit is kínálunk fel a kiskutyánknak, de nem hajlandó enni, komolyabb dolgok is állhatnak a háttérben. Érdemes lehet elolvasnod Érdemes lehet elolvasnod a "Miért nincs étvágya a kutyámnak?" cikkünket, hogy felkészülhess a nehéz esetekre.
A kutya napi etetése szempontjából érdemes az étkezéseket rendszeresen ugyanarra az időpontra időzíteni, mivel a kutyák szervezete könnyen megszokja a rutinokat.
Egy jól összeállított kutya táplálása táblázat hasznos eszköz, amely segíthet abban, hogy elkerüljük a túletetést vagy az alultáplálást, miközben biztosítjuk kedvencünk számára a szükséges tápanyagokat.
Ez a kutya etetési táblázat bemutatja, hogy a különféle árkategóriájú és minőségű szárazeledelekből mekkora mennyiség adható a különböző súlyú kutyáknak. Ebből a táblázatból azt is kiszámolhatod, hogy mennyit eszik egy yorki. De többé egy bichon havanese etetése sem lesz kérdés!
Mennyi tápot adjak a kutyámnak? Ez a friss gazdik első kérdése ebben a témakörben. Mi segítünk!
A kérdés, hogy mennyit eszik egy kutya, a megfelelő étrend összeállításának alapját képezi, hiszen minden kutya egyedi táplálkozási igényekkel rendelkezik.
Példának okáért a felnőtt golden retriever etetése során fontos a kiegyensúlyozott étrend, amely figyelembe veszi a fajta hajlamát az elhízásra, miközben biztosítja az energiaszükségletüket aktív életmódjukhoz.
Egy általános aktivitású, általános méretű (15-35 kilogramm) felnőtt kutya esetében, jó minőségű tápot feltételezve, annyi dekagrammot kell adni naponta, mint ahány kilogramm az adott eb. Így például egy 35-40 kilogrammos kutyának 35-40 dekagramm a napi adagja. Ennek segítségével könnyedén kiszámolható, hogy például mennyit eszik egy bichon havanese vagy mennyit eszik egy moszkvai őrkutya.
Annak eldöntése, hogy mennyi táp kell a kutyának, nagyban múlik az adott táp minőségén és energiatartalmán, hiszen a prémium tápokból általában kisebb mennyiség is elegendő.
A kistestű felnőtt kutya etetése során különösen fontos figyelembe venni a kutya aktivitási szintjét és testsúlyát is, mivel az ő igényeik jelentősen eltérhetnek a nagyobb testű fajtákétól. Így például a tacskó napi adagja is függ a kutyus egyéni tulajdonságaitól. Érdemes az adagolási útmutatót követni.
Ez az adagolás a szárazeledelek csomagolásán a kutya testsúly táblázat részén is megtalálható, amelyet akár kutya etetési kalkulátor néven ismerhetünk. Házilag főzött kosztnál nehéz pontosan megmondani, hogy mekkora egy kutya fejadagja, de mi nagyon ellene vagyunk! Azonban fontos figyelembe venni, hogy mennyit eszik egy kutya, hiszen az alultápláltság és a túletetés is komoly egészségügyi problémákhoz vezethet.
De általában nem csak az okoz problémát, hogy mennyi ételt kell adni a kutyának, hanem az is, hogy pontosan mi legyen a menü a tálkájában.
Miután nagyon sokan keresitek a labrador etetési táblázatot, létrehoztuk nektek! Természetesen számít az, hogy milyen táppal etetitek haspók kedvencetek, mi egy sok tenyésztő által kedvelt, a Royal canin puppy adagolási táblázat szerint mutatjuk be nektek. A Royal Canin adagolási táblázat nagy segítséget nyújt abban, hogy pontosan meghatározzuk, mennyi eledel szükséges egy kutya számára a mérete, életkora és aktivitási szintje alapján.
A leggyakrabban hozzánk intézett kérdések a következők: A 8 hetes kiskutya mit ehet? Mikortól lehet felnőtt tápot adni a kutyának?
Nézzük meg hát részletesen az etetésüket.
Ha kíváncsi vagy, hogy mennyit eszik egy 6 hetes kutya, fontos tudni, hogy ebben a korban a kölykök táplálékigénye még magas, ezért a kis adagok rendszeres biztosítása kulcsfontosságú a fejlődésük érdekében.
Az éppen leválasztás alatt lévő 2 hónapos kiskutya etetése azzal kezdődik, hogy szokja a száraztápot. Eleinte lehet még beáztatni, de igazából a legjobb, ha minél hamarabb megszokja, hogy rágnia kell. A kiskutya etetése 8 hetes korban erről szól. Érdemes már ilyenkor megfelelő minőségű táppal etetned apró kedvencedet. Ugyanez vonatkozik a 8 hetes yorki etetése esetében is.
Ha bizonytalan vagy abban, hogy meddig kell áztatni a kutyatápot, érdemes figyelni a kölyök fejlődését: amint kényelmesen el tudja rágni a száraztápot, az áztatást már elhagyhatod.
A 9 hetes kiskutya etetése során már előtérbe kerülhet a száraz kölyöktáp rendszeres fogyasztása, miközben továbbra is érdemes napi több étkezést biztosítani számára.
Igazából a legjobb, ha egész nap előtte van a táplálék, ők ilyenkor még nem hajlamosak arra, hogy túl egyék magukat. De minimum 4x kapjanak naponta, ha nincs előttük egész nap. Ezek az adatok szintén helytállóak a 2 hónapos kutya etetése és a 9 hetes kutya etetése esetén is. De bátran alkalmazhatod ezt még a 10 hetes kiskutya etetése kapcsán is.
Át lehet térni a napi 3x-i etetésre. Benedvesíteni a tápot már nem szükséges. Csökkenteni az ajánlott napi adagolást nem szükséges, hiszen most vannak igazán növésben.
A 12 hetes kutya etetése során különös figyelmet kell fordítani arra, hogy az adagok a növekedéshez szükséges energiát és tápanyagokat biztosítsák, miközben elkerülhetők a túletetésből adódó problémák.
Mutatunk nektek ismét egy etetési táblázatot. Ez a mit ehet a kutya táblázat bemutatja, hogy mekkora is a különbség a különböző fajták etetési mennyiségében. Az alábbi képen a közkedvelt Brit care Puppy lamb and rice táp ajánlott etesi útmutatóját láthatjátok. Feltüntettük rajta egy törpe tacskó etetése, egy 8 hetes francia bulldog etetése és egy kölyök vizsla etetése példát is.
Mint láthatjátok, az egy éves kutya etetése már kevesebb mennyiséget jelent a növekedésbeli korszakéhoz képest. Arról meg nem is beszélve, hogy egy kistestű felnőtt kutya etetése fele annyiba fog kerülni mint egy vizsláé például.
Lassan eljön a fogváltás ideje. Ez járhat azzal, hogy kiskedvencünk megrág olyan dolgokat, amelyeknek nem biztos, hogy örülünk, pl cipők, bútorok. De járhat azzal is, hogy most nem szívesen rágcsálja a száraztápot a mozgó fogai miatt. Ilyenkor, a 7 hónapos kutya etetése idején, amíg le nem cserélődtek a fogacskák, ismét nedvesíthetjük számára a tápot. Főképp nagytestű kölyök fajtáknál érdemes a puppy változatokról a juniorra váltani, hogy elkerüljük a hirtelen növekedést ebben a kritikus korban. Hiszen a junior tápokban csökkentett fehérje százalék van a puppy változatokhoz képest.
Mit ehet a máltai selyemkutya, vagy más apróság, ha ivartalanított?
Mi nagyon szeretjük a Brit care mini light & steril tápját, amely kis szemcsenagyságú, ízletes nyúllal és lazaccal készült. Emellett persze kevesebb kalóriát tartalmaz.
Az alábbi képen láthatsz egy barf etetési táblázat mintát.
A Gemon Puppy+Junior 20kg kutyatáp ízletes csirkével és rizzsel készül 6 hetes kortól 12 hónapos korig kölyökkutyák számára.
Az Agroferm® PET az egészséges bélflórát visszapótló és fenntartó probiotikum és multivitamin táplálék kiegészítő termék. Multivitamin és probiotikum kutyák számára. Kiegészítő állateledel.
Természetes fogápolás a Teomann kávéfa rágóbot segítségével. A kizárólag fából készült rágóka kíméletesen ápolja a kutyák fogait, ínyét és a rágóizomzatot is erősíti. A kutyusok méretétől függően S, M, L méretben elérhető.
Ahogy mi, emberek, úgy a kutyák is többféle dologra lehetnek allergiásak. Nézzük hát mi is lehet a baj!
Akár tetszik akár nem, a kutya széklet nézegetése és vizsgálata a gondos gazdi rendszeres feladatai közé tartozik. Érzékeny gyomrúak óvatosan pillantsanak ide!
Mivel nagyon sok gazdi keresett meg minket a lakásban tartható kutyák fajtáival kapcsolatban, hoztunk egy összesítést! Olvassátok szeretettel!
Elfogadod a cookie-kat? Ígérjük, nincs benne csokoládé és nem hizlalnak!!
Dobj egy mancsot a "jöhetnek a sütik" gombra!