Kutyafajták képekkel- Hozzuk a Kutyakajás 6+1-es listáját!

Kutyafajták képekkel- Hozzuk a Kutyakajás 6+1-es listáját!

Ebben a cikkünkben elhoztunk egy összefoglalót nektek, amelyben a leggyakoribb kutyafajták képekkel szerepelnek majd. Jó olvasást!

Bár a világon jelenleg több, mint 400 hivatalos kutya fajta létezik, nagyon sokról az embereknek még csak tudomása nincsen. Hiszen egyes kutya fajták nagyon ritkák, és elszigetelten fordulnak elő.

A média hatására azonban sokkal több kutyafajtával megismerkedhetünk, mint amennyivel a való életben találkozhatnánk személyesen. Éppen ezért nagyon sok gazdi vagy leendő gazdi kutat az interneten olyan kutyafajták után, amelyek nem jönnek minden sarkon velük szemben esetleg. Míg mások éppen, hogy azt szeretik, ha olyan kutya pajtijuk van, amelyért nem kell átszelni az óceánt, hanem elérhető közelségben juthatnak hozzá.

Cikkünkben most említeni fogunk jó néhány gyakori és kevésbé gyakori típust is, különböző szempontok szerint kategorizálva őket. Természetesen a sor végleten is lehetne, hiszen említettük, hogy több, mint 400 fajta létezik!  Így tekintsd ezt a sort úgy, mint a Kutyakajás személyes kis kedvenc listáját!

Nézzük milyen kutyák vannak méret szerint

 

Gyakori kiskutya fajták >10 kg alatt

Természetesen ettől sokkal, de sokkal több fajta tartozik ide, nagyon nehéz volt kiválasztanunk a leggyakoribbakat.

1. Törpe uszkár
Az utóbbi évek egyik nagy sláger kutyafajtája az uszkár, azon belül is a törpe vagy a toy változat. Az uszkárokról köztudott, hogy nagyon okos kutyák és rajonganak a gazdijukért. Többféle színben is tenyésztik, de ezek mindig egy színűek!

2. Csivava
Az aprócska, de nagy egóval rendelkező csivava kutya mindig szerepe a kis termetű kutyák listáján, nem is hiába. Hiszen átlagosan 2-3 kg testsúlyúak csupán. Azonban ne tévesszen meg az apró csepp testük, igenis szükségük van következetes nevelésre és testmozgásra is!

 

kiskutya-fajtak

 

3. Palotapincsi
Egykor nagyon kedvelt kutyafajta volt mind kertes házakban, mint társasházakban. Azonban a palotapincsi aranykora leáldozott és egyre kevesebbel találkozni sajnos. Pedig egy nagyon magabiztos, vicces kutyáról van szó, aki megérdemelné, hogy újból előtérbe kerüljön.

4. Shit-tzu
Szerintünk nincs cukibb a kölyök kutya fajták között, mint a sicu kölykök. Kerek fej, gombszemek, cuki nózi, nem is kell több a cukiságfaktor kiakasztásához. Nagyon kedves, kiegyensúlyozott típus, aki idősebb és fiatalabb gazdikhoz is nagyszerűen tud alkalmazkodni.

5. Törpe tacskó
A második leggyakoribb típusnak számít a kistestű kutyusok között az utóbbi időkben. Többféle színben is tenyésztik, de nem szabad elfelejteni, hogy a tacskó egy vadászkutya, így nevelése sok időt és energiát igényelhet.

6. Yorkshire terrier

A szintén egykoron vadászkutya yorkie kutyusokról sem szabad megfeledkeznünk a listánkról. Nagyon kedvelt, hipoallergén fajta, akár csak az uszkár. Méretük 1-4 kg között mozog, azonban a nagy ismertség miatt a szaporítók miatt egészsége a fajtának leromlott.

 

brusszeli-griffon
 

+1 ritkaság: Brüsszeli griffon
Szerettünk volna egy különlegességet is bevonni a listánkba, és a griffonra esett a választásunk. Ez a mókás kinézetű kis eb a szálkás szőrű kutyák közé tartozik. Jófej, kiegyensúlyozott, igazi családi ebnek számít.

Közepes termetűek 10-25 kg között

Ha egy kicsit nagyobbacska kutyát szeretnél, akinél nem kell félned, hogy eltöröd egy csontját, ha rálépsz, de még nem akarsz sérvet kapni, ha ölbe kell kapnod, akkor a közepes méretű kutyák között keresgélj. Adunk pár tippet hozzá!

1. Cavalier King Charles spániel
 A kategória alját súrolja, ugyanis súlya általában 10-13 kg közötti. Nagyon kedves fajta a cavalier, igazi kis ölbekutya típus, aki a gazdi kedvében akar járni folyton. Amikor az emberek a barna fehér kutyafajta szavakra keresnek, biztosan ott lesz közte ez a kutya is.

2. Francia bulldog
A top 3 keresett kutya között természetes, hogy a francia bulldognak is szerepelnie kell. Hiszen a tömzsi test, nagy fülek és turcsi nózi kombó ellenállhatatlanná teszi ezt a mókamester kutyafajtát.

 

kutya-fajta-kepekkel

 

3. Mini bullterrier
Ha egy "minden lében kanál", örökké vidám és nonstop pörgő kutyát keresel, akkor a mini bullterrierben tökéletes társra lelhetsz. A feje miatt sokan ferde szemmel nézhetnek rád, de hát a belső tulajdonságok a fontosak nemde?

4. Angol staffordshire bullterrier
Az angolok „nanny” kutyája nagyon közkedvelt családi kutya. Izmos testű, nagyon kedves, gyerekbarát kutya fajta a staffordshire bullterrier, aki még mozogni is nagyon szeret.

5. Puli
A magyar kutyafajták egyik legősibb típusa a puli, akinek rasztái messze a világon csodaszámba mennek. A legtöbb puli gazdi állítja, hogy ha egyszer puli tartásra adod a fejed, soha többé nem akarsz más fajtát. Okos, ravasz, tanulékony, de makacskodásra is hajlamos azért.

6. Közép schnauzer
Ismét egy szálkásszőrű kefepofa, aki nagyon sokoldalú. A schnauzer egy munkakutya, családi kutya, és még őrző védő feladatokra is alkalmas lehet. Mozgékony, játékos és ragaszkodó típus.

 

amerikai-vizi-spaniel

 

+1 ritkaság: Amerikai vízispániel
Ez a fajta ránézésre olyan, mint egy bongyori uszkárt kereszteztek volna egy cocker spániellel. Igazi vízi kutya, aki munkamániás, intelligens és bátor.

Úgy érzed, még mindig túl picik ezek az ebek? Olvass tovább, és jönnek a nagyobb szőrös mackók!

 

Nagytestű fajták 25-40 kg között

1. Labrador
Természetesen mi mással is kezdhetnénk a listánkat a nagytestűek között, mint a 3 színben is tenyésztett, popóriszálásáról is híres labrador kutyával. Igazi apportbolond, gyerekbarát, aki kinti benti és benti kutyaként érzi jól magát, a gazdik közelében.

2. Németjuhász
A listánk mi mással is folytatódhatna, mint a farkaskutyával, vagyis a németjuhásszal. Családi és munkakutya, igazi hebrencs tinédzserként és fenséges már felnőttként.

 

kutya-fajtak-kepekkel

 

3. Staffordshire terrier
Ha egy igazi cukiságra vágysz, aki azonban már egy pillantásával elijeszti a rosszakarókat, akkor az amerikai staffordshire terrier lehet számodra az ideális. Azonban elsőkutyásoknak nem ajánlott, mert más kutyákkal, macskákkal szemben dominanciára hajlamos.


4. Csau-csau

Ez az ultra bundás fajta több, mint 2000 éves múltra tekinthet vissza. A csau-csau híres a kék nyelvéről, és hogy egygazdás, független és bátor típus.

5. Dalmata
Valószínűleg nincs olyan ember a Földön, aki ne ismerné ezt a pöttyös bundájú kutyát a 101 kiskutya meséből. Igazi mozgásmániás, intelligens, de kissé makacs kutya a dalmata.

6. Erdélyi kopó
Egy nagyon értelmes, okos, de ugyanakkor önállóságra szoktatott vadászkutya, amely manapság egyre inkább aktív családi kutyaként éli az életét. Nagy a vadászösztöne, így a póráz nélküli túrákat felejtsük el nála!

+1 ritkaság: Fáraókutya
Biztos, hogy nem fog egyik sarkon sem veled szembe jönni ez a kutya fajta. Szintén több, mint 200 éves, és az agarak közé tartozó fajta. Éber, aktív, elég hangos típus, így társasházba nem biztos, hogy a legideálisabb jelölt.

 

farao-kutya

 

Imádod, ha hozzá lehet bújni a kutyádhoz, és nem bánod, ha majdnem egy súlycsoportban van veled? Akkor nézz szét az óriás kutya listánkban!

 

És az óriás kutyák, 40kg+ felett

1. Komondor
A magyarok nagytestű, rasztabundás fehér kutyája kitűnő nyájőrző és terelő, a maga 40-60 kg-os súlyával. Nyugodt, megfontolt, de bátran őrzi a családját és a portát, ha szükség lenne rá. A rossz bánásmódot viszont nem tűri!

 

kutyafajtak-kutya

 

2. Cane corso
Az olaszok kedvenc védőkutyájával biztosan találkoztál már. Termete ellenére nagy mozgásigényű, kedves és hűséges a családjához. A csöpögő nyálra viszont készülj fel a Cane Corso esetében!

3. Bernáthegyi
Mindenki Beethowen kutyáját gondolom nem kell bemutatni. Édes, kedves és lomha, igazi családi kutya gyerkőcök jó barátja. Csak győzd etetni!

4. Nápolyi masztiff
Szintén olasz őrkutya, aki híres szintén a laza szájszéleiről, és hogy kétszer beleférne a bundájába. Ne tévesszen viszont meg a lomha külső, családjáért tűzbe menne ez az eb!

5. Amerikai Akita
Igazi hűvös szépség, aki a legnagyobbnak számít a kategóriájában. (akár 71 cm marmagassága is lehet!) Nehezen motiválható, de kedves kísérőkutya.

6. Kaukázusi juhász
Ez az óriás ordaska bizony csak azt engedi be, akit jól ismer. És nagyon leszűkíti a baráti körét, nagyjából 5-6 emberre. A kaukázusi kutya bizony remek védelmező!

boreauxi-dog

 

+1 ritkaság: Bordeauxi dog
A Hutch film sztárja akár 55 kg testsúlyú is lehet. Eredetileg medvevadász, majd viador kutya volt, úgyhogy keménységből nincs hiány!

Remélem tetszett az eddig listánk és felcsigáztunk arra, hogy olvass tovább. Még sok-sok különleges kutyafajtáról hozunk képet és rövid bemutatást!

Szín szerinti listánk a kutyafajtákról

Természetesen itt sem tudunk teljes bemutatót készíteni, hiszen színből is bőven van választék kutyák terén. De igyekszünk azért részletes bemutatót hozni neked.

Leggyakoribb fehér kutyafajták

1. Bolognese
A bichon család ezen tagjával biztosan találkoztál már, hiszen ezek az apróságok nagyon népszerűek. A kistestűek közé tartoznak, makacs, vidám jószágok, akik szeretnek a gazdi ölében és közelében lenni. Hipoallergén, nyírós kutyák a bolognese kutyák.

2. Coton de tuléar
Őt más néven madagaszkári selyemszőrű kutyának is ismerheted. A francia felsőosztály kedvelt kutyája volt ez a hízelgő, kedves és vicces kutyus. Ő is hipoallergén és gyakori kozmetikát igényel.

 

feher-kutyafajtak

 

3. Német kisspicc
Többféle színben is tenyésztik, de fehérben nagyon közkedvelt. Aktív, ugatós és bohókás eb, aki mellett biztosan nem fogsz unatkozni. Sörényes bundája neki is sok karbantartást igényel és sokat is vedlik.

4. Pireneusi hegyikutya
A francia nyájőrző nem kisebb, mint 70-80 cm marmagasságával tekintélyt parancsoló. Kiegyensúlyozott, de kemény kutya, úgyhogy ő sem kezdő gazdiknak ajánlott.

5. West highland terrier- azaz a westie
Szintén kedvelt kutya a westie, akit bizonyára már láttál élőben. Hetyke járású, kedves kis fickó/lány, akinek azért a makacssága erősen befolyásol.

6. Szamojéd
Ő is a spiccfélékhez tartozik, és szintén habos-babos kutya, akit legszívesebben egész nap csak turkálnánk. A szami erősen vedlik, így rendszeresen fésülnöd szükséges őkelmét.

 

+1 ritkaság: Svájci fehér juhászkutya
A németjuhászból kitenyésztett fehér változat fenséges látványt nyújt, az tény. Nagyobb méretügyileg, mint az eredeti tesója, de ugyanolyan okos és barátságos.

Jöjjenek most a színesebb kutyusok!

Gyakori vörös/ barna kutyafajták

1. Ír szetter
Ez a szépséges, csillogó bundájú vadászkutya nagyon okos, és sok foglalkozást igényelő fajta. Aktív családba, nagyobb gyermekek mellé kiváló választás lehet.

 

barna-kutyafajtak

 

2. Shiba inu
Ez a japán apróság igazi mosolygós pofijú, nemhiába lett mémek tárgya. Azonban nem elsőkutyásoknak való, mert dominanciára és makacsságra hajlamos lehet a shiba inu.

3. Ír vizi spániel
Ez a fajta valószínűleg uszkár-ír szetter kereszteződéséből alakult ki. Nagyon dús és göndör bundája van, és igazi munkamániás eb.

4. Labradoodle
Bár hivatalosan még nem elismert fajta, de szeretnénk bevenni ebbe a listába, mert egyre gyakrabban találkozni vele. Ez a fajta uszkár-labrador-spánielek keresztezésével alakult ki. Cuki hullámos bundával és kiegyensúlyozott, vidám karakterrel rendelkeznek a labradoodle kutyusok.

5. Boxer
Imádod, ha van egy "mindenlébenkanál" kutyád, akinél sose tudod, hogy éppen milyen rosszaságon töri a buksiját? A gyerekeknek keresel egy fáradhatatlan játszótársat? Akkor a boxer kutya megfelelő lehet neked!

6. Ír terrier
Az írek nagyon szeretik a vörös színű kutyákat, így egy ravasz és fáradhatatlan terriert is alkottak ebben a színben.

+1 ritkaság: Rodesian ridgeback
Az afrikai oroszlánkutya nagyon aktív, fáradhatatlan, hűséges és elrettenthetetlen. Hiszen mégis csak oroszlánokkal kellett küzdenie egykor az Afrikai szavannákon!

 

rodesiai-ridgeback


Most pedig folytatódjon a listánk a legsötétebb színű kutyákkal!

Ó, azok a csodás fekete kutyafajták

1. Pumi
Csahol, hangos, makacs, de a miénk! Lehetne ez akár a jelszava a fekete színben is előforduló puminak! Ha egy aktív túra társra vágysz, bátran ajánljuk!

 

kutya-kutya

 

2. Törpe pincher
Kicsi, makacs, egoista, mégis imádjuk a törpe pinchereket, akik akármekkora kutyát képesek a sarokba küldeni egy másodperc alatt! Gazdijukat imádják, a nagyobb gyerekekkel is már jól kijönnek.

3. Újfundlandi
Hatalmas mackó, családbarát, szeret úszni, mi más is kellhet még? Ja, hogy még csillogó fekete a bundija? Minket teljesen megvesz az újfundlandi!

4. Bearded collie-szakállas collie
Bár ő nem teljesen fekete, hiszen mellkasán, fején és lábain visel fehér jegyeket, mi most ide soroljuk. Hosszú „hajzuhatagát” gyakran kell fésülni és mivel észnek sincs híján, szellemi lefoglalást is igényel ez a terelőkutya.

5. Göndör szőrű retriever
Nagyon kedves, jó vadászkutya, de kissé makacs a curly coated retriever. Hazánkban kevésbé, de külföldön kedvelt fajta. Fején a szőr rövid, de testén göndör, akár egy uszkáré.

6. Kis angol terrier
Hasonlít a törpe pincherhez, könnyen össze is keverhető fotó alapján. Gyors, mozgékony és jó patkányozó kutya.

+1 ritkaság: Brie-i juhászkutya vagyis a Briard
Mi nagyon kedveljük ezt az ősi francia pásztorkutyát, aki hullámos fekete bundájáról felismerhető. Hátulsó lábain dupla farkaskarom van. Eszes és aktív munkaeb.

 

briard

 

Ha különlegességre vágysz: foltos/merle kutyafajták

Nem elég számodra a sima fekete? Szeretnéd megszínesíteni a hétköznapjaid egy feltűnő színű kutyával? Akkor nézd meg, mely kutyafajtáknál találsz foltos/merle színűeket!

1. Mudi
A magyar kutyafajták legkülönlegesebbje, a cifra mudi szemet gyönyörködtető. Aktív családba, akár sportra is kiváló választás lehet.

 

kutyafajtak-listaja

 

2. Német dog
Nem elégszel meg egy pöttömmel? Akkor válaszd a legnagyobb kutyát! A német dog mérete ellenére úgy gondolja, hogy ő egy öleb, úgyhogy érdemes egy méretes és strapabíró kanapét/fotelt beszerezned mellé! És ne keress olyat, hogy dog fajták, ugyanis nincs belőle több!

3. Aussie- Ausztrál juhászkutya
Ha voltál olyan naív, hogy azt hitted, felkészültél egy aussira, mostanra bizonyára rájöttél, hogy ez a kutya nem akárkinek való. Legyen szó a bicolor vagy a merle változatról, iszonyú sok energia és ész is lapul ebben a kutyában.

4. Corgi cardigan
Ez az ősi kelte kutyafajta nagyon tanulékony, értelmes, de olykor makacskodó. Rajong a gazdájáért és családjáért, de igenekkel bizalmatlan sok esetben. A corgi hatalmas kerek füleit pedig egyszerűen imádjuk!

5. Pomerániai törpe spitz
A legkisebb spitz bizony nem csak vörös, hanem merle is lehet! Persze ritkább, mint a többi színváltozat, de az biztos, hogy meg fognak titeket nézni az utcán, ha sétáltok a pomiddal!

6.Springer Spániel
Igazán játékos, fürge, közepes méretű vadászkutya. Nagyon jó apportírozó, és imádja a vízi munkát. Házikedvencként is tökéletesen beválhat, megfelelő mennyiségű lemozgatás mellett. A lábán és a mellkasán pöttyöket visel.

+1 ritkaság: A norvég kopó/Dunker
Nem csak maga a fajta ritka, hanem a színe is érdekes. Ugyanis nem teljes testén merle, hanem csak a hátán. Okos, jófej vadászkutya.

 

norveg-kopo

 

Kék kutyafajták

Nagyon sokan rajonganak ezért a különleges szürkéskék színért, amellyel azonban csak kevés kutyafajta büszkélkedhet. Ugyanis egyes esetekben betegségek is társulhatnak ehhez a színfaktorhoz.

1. Kis olasz agár
A kis olasz agár iszonyatosan „gazdifüggő”, árnyékként fog követni téged még az illemhelyiségbe is. Arról meg ne is álmodozz, hogy nem az ágyadban lesz éjszakánként ez a fázós popsijú mini agár.

 

a-kutya-jellemzoi

 

2. Kelpie
Ez az ausztrál juhászkutya szintén tenyészthető kék színben, de elég ritkaság számba megy. Igazi pörgős munkaeb, aki szét fogja szedni a lakást és a kertet is, ha nem fárasztod le fizikailag/szellemileg.

3. Weimari vizsla
Ez az acélkék szépség a sárgás szemeivel igazi különlegességnek számít. Nagyon aktív szintén, úgyhogy a weimari vizsla munkakutyának született!

4. Ausztráliai Cattle dog
Szintén egy ausztrál kutyafajta, amelyet tenyésztenek kékes színben. Marhákat terel, úgyhogy önbizalomban és bátorságban nincs hiánya!

5. Boston terrier
Bár leggyakrabban fekete fehér színben tenyésztik, kék-fehérben is létezik! Sőt sok esetben kék színű szem is társul hozzá! Igazi szépségek a boston terrier kutyák!

6. Sharpei
Ez a makacs és magának való eb csak a hőn szeretett gazdijaival kedves típus. Higgadt, hűvös szépségű a sharpei. Ő biztos nem fog lépten nyomon az árnyékodban követni.

+1 ritkaság: A Kerry Blue terrier
Ez a fajta sem terem minden bokorban, annyi szent! Nyírós szőrzetű, ravasz és eszes jószág, aki hű társad lesz!

 

kerry-blue-terrier

 

Típus szerint is lehet ám csoportosítani!

Most már túl vagyunk a méret és szín szerinti csoportosításon és néhány példán. Most jöjjön néhány típus szerinti példa. Azonban itt nem feltétlenül az FCI fajtacsoportokra gondolunk jelen helyzetben.( https://www.kutya-tar.hu/fci/csoport) A Kutya tár oldalán amúgy megtalálod az összes kutya fajta nevét.

De persze az alábbi listánkban lesznek hasonlóságok azzal. Hiszen az FCI is munka szerint csoportosította a kutyákat.

Elhozzuk a mi 6+1 kedvenc listánkat tehát a különböző /mai/ szerepeik szerint! Jöjjenek ismét kutyafajták képek kíséretében!

Juhászkutya fajták

1. Németjuhász
Nagyon okos, így terelés mellett ma már leginkább őrző védő és sport munkára alkalmazzák a németjuhász kutyákat. Rajzos, ordas, fekete és bicolor színben tenyésztik. Emellett ő a juhasz kutya fajtak legismertebb tagja.

 

juhaszkutya-fajtak

 

2. Óangol juhászkutya=Bobtail
A neve is mutatja, hogy angliából származik és nyájőrzésre és terelésre lett kitenyésztve. Farkát kurtítják, de születhet rövid farokkal is. Csendes, nyugodt, de ha nyájat védeni kell, kifejezetten bátor.

3. Skót juhászkutya- Collie Rough
Mindenki Lassie kutyája egy időben nagyon kedvelt kutyafajta volt. A skót juhász bundáját rendszeresen fésülni kell. Intelligens, de érzékeny is egyszerre.

4. Shetlandi juhászkutya
Őt sokan mini collienak nevezik, hiszen valóban közrejátszott a fajta létrehozásában. Eleven, könnyen kezelhető, aktív kutyus.

5. Belga juhász fajták- Malinois
Azért a többes szám, mert valójában a belga juhász nem 1 fajtát, hanem 4-et foglal magában. Ide tartozik a Tervueren, Groenendael, Laekenois és a sportban kimagasló Malinois.

6. Belga juhász: Tervueren
Szerintünk az egyik legszebb juhász a Tervueren, amely a hosszúkás pofijával lekenyerezett minket. Nagy munkakedvű és családbarát is.

+1 ritkaság: a holland Schapendoes
Ez a 19. században kiforrott fajta csupa szőr, családszerelő és kiegyensúlyozott munkakutya. Egészséges és nem kifejezetten ugatós, mint más pásztorkutya.

 

holland-schapendoes

 

Vadászkutyák

Ebbe a kategóriába az FCI szerint három fajtacsoport is tartozik. A kopók, a vizslák/szetterek és a retrieverek. Ebből a három csoportból hozzuk el nektek a leggyakoribb és szerintünk legcukibb kutyákat.

Azonban már mivel fentebb „ellőttük” a leggyakoribb fajtákból néhányat most csak szövegesen vissza utalnánk rájuk.

Ide tartozik a golden retriever, a labrador is, a weimari vizsla és az ír vízi spániel is például, akiket már fentebb említettünk. Valamint az amerikai vízi spániel és az erdélyi kopó is természetesen. Úgyhogy most rajtuk kívül következzen néhány vadászatra is alkalmas kutyafajták listája.

1. Angol szetter
Több, mint 400 éves a fajta, és híres a csodás pettyes/foltos szőréről. Az egyik legkiválóbb vadászkutyaként tartják számon. 

 

vadaszkutya-fajtak

 

2. Magyar vizsla rövid/drótszőrű
Természetesen nem hagyhattuk ki a listánkról a magyarok nagy büszkeségét, az Amerikai top 10-be is bekerült fajtát, a magyar vizslát. A simaszőrű változat már leginkább családi kedvencként tündököl, míg drótot változatát mai napig kiváló vadászkutyaként hasznosítják.

3. Lagotto
Az olaszok vadászkutyája, a lagotto ma már leginkább szarvasgombára vadászik az orrával. Emiatt rendkívül kedvelt lett, valamint az sem hátrány, hogy nem hullik a szőre.

4. Drótszőrű német vizsla
A pofaszakáll ellenére nemes megjelenésű, nagy termetű és sokoldalúan használható vadászkutya. Nagyon kezes, jó természetű, de nagyon aktív és ha nincs lefárasztva, rongálásra is hajlamos lehet.

5. Vörös-fehér ír szetter
Az egyik legszebb szetter talán, aki nagy munkakedvével, kitartásával és mókásságával rabolta el a szívünket. Könnyen kiképezhető emiatt egyre nagyobb népszerűségnek örvend.

6. Angol véreb
Különleges kinézetű, nagytestű és nehéz kutya fajta, aki a fején és nyakán dupla mennyiségű bőrt „növesztett”. Kitartó, szívós és nyugodt, emellett világhírű a nyomkövetésben.

+1 ritkaság: Nagy vendée-i griffon basset
Ami elsőre egy falusi kefepofa keveréknek tűnhet, az bizony egy francia, évszázadokig a nemesség kedvenc vadászkutyája volt. Ránézésre olyan, mint egy basset houndot kevertek volna egy drótszőrű kutyával össze. Nagyon megbízható a munkája bármilyen terepen, és nagyon éber, barátságos és tanulékony.

 

griffon-basset

 

Most pedig következzen egy teljesen más kategória, vagyis azok az ebek, amelyek már egy szempillantásukkal távol tartják a tisztességtelen betolakodókat a házunk tájáról.

Házőrzésre alkalmas fajták

Nem mindenki vágyik „üngyüm-büngyömözni” egy kutyát, vagy hogy kilométereket kelljen vele kirándulni, csak hogy ne kapja szét teljesen a kertet.

 

hazorzo-fajtak

 

Sok ember a mai napig úgy gondolja, hogy nincs jobb riasztóberendezés egy termetes kutyánál, aki hűséges a családhoz, de bizalmatlan az idegenekkel szemben.

Fentebb már szintén említettük a Cane corso ebet, pireneusi hegyikutyát, komondort és a nápolyi masztiffot, mint remek családvédelmező kutyákat. Így most ezeket már kihagyjuk az itteni listánkból!

Általánosan elmondható, hogy az ide tartozó a kutya jellemzői, hogy nem valók gyengekezű, tapasztalan gazdi kezébe, mert a fejére nőhet.

1. Dobermann
Az atletikus külső ne tévesszen meg. Gyors, és bizony nem habozik megvédeni a családját a dobermann.

2. Rottweiler
A testesebb fekete szépség szintén egy fejbiccentésével megfutamodásra késztetne akárkit, az már biztos. Ugyanakkor a családjával nagyon gyengéd a rottweiler!

3. Bullmasztiff
Ezt az angol fajtát kifejezetten vadorzók elfogására tenyésztették ki, úgyhogy, ha van egy csepp kis esze a betörőknek, nem packázik egy bullmasztiff kutyával.

4. Óriás schnauzer
Ez a német bizony elvárja azt, hogy a dolgok úgy legyenek, hogy elő vannak írva. Amolyan katonásan maximalista! Remek munkakutya, temperamentumos és határtalanul hűséges a gazdájához. Az idegenekkel pedig óvatos és éber típus.

5. Argentin dog
Ez a fehér szépség szintén egy remek „mindenes” kutya. Vadászatra, őrző védő funkcióra is kiválóan alkalmazható az argentin dog, és bizony a szeretett családtagokat mindentől megóvja, ha szükséges.

6. Tibeti masztiff
A világ egyik legdrágább kutyafajtája, aki aztán végképp nem való akárkinek a kezébe. Ugyanis akár 80-90 kg testsúlyt is elérheti a tibeti masztiff.

+1 ritkaság: Moszkvai őrkutya
Ez a fajta bár látszólag hasonlít a cuki, kedves bernáthegyire, azonban ettől messzebb nem is lehetnénk a valóságtól. Igazi ízig-vérig házőrző, aki mellett még egy egérke sem juthat be a portára észrevétlenül! A bernáthegyitől az a megkülönböztetője, hogy körbe fehér gallérja van.

 

moszkvai-orkutya

 

Családi-szelíd kutyafajták

Most, hogy átvettük az „ijesztő mackókat” most nézzük meg, hogy melyek állnak a skála másik végén: azaz a legbarátságosabb kutyafajtákat hozzuk most el nektek.

 

szelid-kutyafajtak

 

Azonban itt is van már néhány kutyafajta, amelyet fentebb már említettünk, és ide is tökéletesen passzolnak. Ide sorolható a labrador, a golden retriever, a cavalier spániel, uszkár, shitzu, yorkie is. De a labradoodle és a boxer is tökéletes választás gyerekek mellé.

Úgyhogy most zárásképpen csak 3 +1 ritkaságot hozunk a családbarát szekcióba ezeken a kutyákon kívül.

1. Mopsz
A mopsz kutyák lustálkodni imádnak, valamint enni és bohóckodni. Éppen emiatt tökéletes társ a családba. A mopsz kutyák viszont hajlamosak a horkolásra és szellentésre, ezt vedd figyelembe majd.

2. Tibeti terrier
Egy igazi energikus, élénk és szeretnivaló eb a tibeti terrier. Bundáját lehet röviden és hosszabban is tartani, de időszakonként kozmetikát igényel így is úgy is.

3. Berni pásztor
Igazi ölelnivaló mackópofa, aki remek játszópajtása lehet a gyerkőcöknek. A betörőket viszont maximum halálra nyalogatja majd a berni pásztor.

+1 ritkaság: ír farkaskutya
Termete miatt inkább nagyobb gyerekek mellé való ez az óriási, szálkás szőrű agár. Az ír farkaskutya lakásban igazi lomha kanapéeb, azonban szabadtéren kiéli a mozgásigényét majd. Az európai kutyafajták legnagyobbja.
 

ir-farkaskutya

 

Reméljük tetszett ez a kutya fajták képekkel bejegyzésünk, és találkoztál néhány újdonsággal is!