Tartalomjegyzék:
Miért hánynak a kutyák?
A kutya hányás körülményei - Mire kell odafigyelned? Miért hány a kutya sárgát?
Mit tartalmaz a kutya hányás? Mit hány ki a kutya?
Hányszor és hogyan etessük a kutyát?
Kutya hányás csillapítása
Nem túl gusztusos dolog, de számukra ez teljesen természetes.
Nem is kell azonnal pánikba esned, ha kedvenced egy-egy alkalommal így könnyít magán, de nem árt sorra venni a hányás lehetséges okait. Gondolom a te számodra is ijesztő, hogy a kutya öklendezik, de nem hány, vagy ha hány a kutya és nem eszik.
És nézzük meg a teendőket, mit tehetünk kutya hányás ellen. Illetve meg szeretnénk válaszolni a gyakran hozzánk intézett kérdést: hány a kutya mit adjak neki.
Miért hánynak a kutyák?
A kutyák felépítésüknek köszönhetően igen könnyen hánynak, akár szándékosan is. Ez a képesség létfontosságú számukra, hiszen sok esetben a szervezet öntisztításáról van szó. Ilyen, amikor a kutya túleszi magát, emészthetetlen, idegen vagy mérgező dolog kerül a gyomrába.
A kutya hányás okai között különböző hányás-típusokat különböztethetünk meg, melyekről később még szó esik…
Amennyiben csak ritkán fordul elő, és nem jár egyéb tünetekkel, nincs okunk az aggodalomra. Megesik azonban, hogy a hányás kutyáknál potenciálisan súlyos megbetegedést vagy problémát jelez, ezért nem árt sorra venni a lehetőségeket, hogy mik lehetnek a hányinger okai:
• Megváltozott étrend, gyors tápcsere
• Allergia, intolerancia
• Emésztési zavar
• Megaesophagus, a nyelőcső rendellenessége
• Idegen testek, fadarab, csont, játékdarabok
• Hőguta
• Torok- vagy mandulagyulladás
• Gyomorgyulladás
• Bélgyulladás
• Gyomor-, vagy bélcsavarodás
• Teljes, vagy részleges bélelzáródás
• Emésztőrendszer vírusos, vagy bakteriális fertőzése
• Emésztőrendszeri fekélyek
• Felszaporodott bélférgek
• Giardia
• Mérgezés
• Daganat, tumor, bizonyos ráktípusok
Ezen felül lehet még:
• Akut májbetegség
• Akut vesebetegség
• Epehólyaggyulladás
• Hasnyálmirigy-betegség
• Autoimmun betegség
Bizony, ezek mind-mind olyan problémák, amelyeknél a hányás jelentkezhet tünetként a kutyáknál. Sokat megtudhatunk azonban, ha megfigyeljük a hányás körülményeit, és szemügyre vesszük magát a hányadékot. Hiszen attól függően , hogy emésztetlen ételt hány a kutya, a kutya hányás fehér habos, vagy a kutya sárgát hány, tudjuk megkülönböztetni az okokat.
Ha táplálékkiegészítőre van szükséged Emésztés- gyomor problémákra kategóriában megtalálod amire szükséged van.
Fontos letisztázni, hogy a hányás színe nagyban meghatározza, hogy mi lehet kutyusod problémája. Vagyis leginkább, hogy miért és mitől hányik a kutya. Ugyanis nem mindegy, hogy vizet hány a kutya, sárga habot hány a kutya, zöldet hányt a kutya, barnát, fehéret vagy habosat hányt a kutya. A kutya hányás fajtái ugyanis mind akár más-más betegségre utalhatnak. Igen, akkor is, ha a kutya vizet hány, más-más megoldás lehet kutyáknak hányás ellen.
A kutya hányás körülményei - Mire kell odafigyelned? Miért hány a kutya sárgát?
Sajnos előfordulhat, hogy sárga habot hány a kutya. Mivel a sárga habos hányás kutyáknál okai, és kezelésének módja egészen más, fontos, hogy különbséget tegyünk a hányás és a regurgitáció között.
Nézzük először mi a különbség sárga habos hányás kutya esetén és regurgitáció között! Míg a hányás erőteljes izom-összehúzódásokkal és öklendezéssel jár, az utóbbi esetben a kutyából evés után szinte erőlködés nélkül jön vissza az eledel. Leginkább „hurka”- azaz nyelőcső formában. (Fontos, hogy az öklendezés során elhisszük, hogy segíteni szeretnél szőrmók gyermekeden, de a kutya hánytatás procedúráját hagyd az állatorvosra, akkor is, ha kutya öklendezést látsz kedvenceden!)
Míg a regurgitáció a legtöbb esetben a nyelőcső rendellenességére (Megaesophagus), kitágulására utal, addig a hányás elsősorban gyomor, vagy bélrendszeri okokat jelez. . A francia bulldog hányás legtöbbször egyébként regugitáció, mert hajlamosak az ételt egybe lenyelni, rágás nélkül. Tehát ha nem öklendezik a kutya a hányást megelőzően, akkor regurgitációról beszélünk.
Mi lehet probléma, ha barnát hány a kutya?
Észrevetted, hogy barna hányása van a kutyusodnak, de nem tudod mik lehetnek a barna hányás okai? Nézzük most meg mitől fordulhat elő barna hányás kutyáknál!
Az étkezés utáni hányás gyakori oka a hirtelen táplálék felvétel. Habzsolásra hajlamos kutyák, francia bulldogok, vagy olyan örökbefogadott kutyusok, akik sokat éheztek nagyon hirtelen „szippantják” fel az eledelt, amit kisvártatva vissza is hánynak. Ilyenkor a kutya barna hányás formájában adja vissza a vacsoráját.
Nálunk, vagyis a barnás hányás kutyáknál esetében sokat segít az erre a célra kialakított habzsolásgátló tál. Ezek úgy vannak kialakítva, hogy kedvencünk nehezebben férjen a tápszemcsékhez, így lassítja a táplálékfelvételt. Így, máris sokat tehetünk hányinger ellen kutyusunknak.
A másik ok, amire sajnos fel kell hívni a figyelmet, az az etetés utáni séta és futtatás. Véletlenül se időzítsük a mozgatást etetés utánra! Ugyan a gyomorcsavarodás veszélye főleg nagyobb testű kutyáinkat fenyegeti, de a tele hassal való futkározás a kisebbeknek sem tesz jót! Ilyenkor sajnos mindent kihány a kutya, amit addig megevett. A tele hassal futkározás után jellemzően fehér habosat hány a kutya. De ha közvetlenül etetés után volt nagy rohangálás, akkor a kutya hanyas eledel darabokat is tartalmazhat. A barna hányás kutya esetén leginkább száraztápos étkezés során fordul el.
A gyomorcsavarodáson túl gyomor- vagy bélgyulladást is okozhat egy ilyen akció. Etetés után hagyjuk a kutyát pihenni és nyugodtan emészteni!
A kutya hányását különböző jelek előzik meg, amit a szakavatott szem azonnal észlelhet. Ilyenek a száj feltűnő nyalogatása, a nyáladzás, lihegés vagy gyakori nyelés. Illetve a görnyedt testhelyzet is, amit akkor figyelhetünk meg, amikor a kutya alkalmas helyet keresve vándorolni kezd a kertben, vagy a lakásban. Sok kutya epe hányás esetén a hajnali órákban keres a lakásban fűre hasonlító helyet ahova hányhat. Ez leggyakrabban a fekhelye vagy épp a nappali szőnyege lesz. Amit aztán persze nehéz sok esetben kitakarítani. Főképp azért, mert ha a hányása lehet habos kutya hányás vagy nyálkás hányás és akár a szőnyegről való feltakarítás nem lesz piskóta. Szerencsésnek mondhatod magad, kedves gazdi, ha még nem találkoztál a kutya nyálkás hányás takarításának csodálatos jelenségével.
Mit tartalmaz a kutya hányás? Mit hány ki a kutya?
A nyálkás hányás kutyáknál téma kivesézése után következzen a végtermék elemzése. Fadarabok, fű, csont, vagy emészthetetlen játékdarabok, vagy a fentebb már említett táplálék? Ezekben az esetekben nem kérdés, hogy mi váltotta ki az ingert.
Jó esetben kedvencünk a hányás alkalmával képes megszabadítani magát az idegen anyagtól, de mindenképp tartsuk figyelemmel a későbbi viselkedését.
Ha a kutya a hányást követően is nyugtalan, görcsös, nem találja a helyét, valószínűleg nem szabadult sikerült teljesen megtisztulnia. A gyomorfal épsége és a bélelzáródás lehetőségének kizárása miatt ilyenkor mielőbbi állatorvosi vizsgálat szükséges.
A kutya csont hányás nem játék! Ha ilyet tapasztalunk, azonnal irány a doki!
Szintén ne kísérletezgessünk házi módszerekkel, ha véreset hány a kutya. Miért hány vért a kutya? Vagy úgy is lehet kérdezni, hogy mi a teendő véres hányás kutya esetében?
A véres hányás kutyáknál lehet bizonyos gyógyszerek mellékhatása pl gyomorfekély miatt, vagy idegen tárgy miatt is. Úgyhogy ha vért hány a kutya, spuri mielőbb az állatorvosi rendelőbe! Ha a kutya véreset hány vagy konkrétan a kutya vért hány, vagy véreset hány a kutya, lehetséges, hogy mérgezés vagy véralvadási probléma áll a háttérben. Ezért is nem szabad elbagatellizálni, ha a kutya véres hányás nálunk is fennáll. Ha pedig a kutya hányás remegéssel is társul, akkor is irány a rendelő!
De mi a helyzet akkor, ha a hányadék üres vagy epét hány a kutya? Kutya savlekötő?
A véreset hányt a kutya jelenet után következzen egy újabb változat. Igen elterjedt gondolat, hogy az üres hányást leginkább a gyomorsav túltengése okozza. Némelyik aggódó gazdi ilyenkor emberi savlekötővel próbálja megoldani a problémát. Az igazság az, hogy a hányadék pH értéke legalább olyan gyakran lúgos, mint savas. Előbbi a gyomor emésztési zavarára utalhat, amikor a savlekötő sajnos nem megoldás mindig a hányás ellen! A kutya hanyas csillapitas hazilag nem a legjobb megoldás, ha a tökéletes hányáscsillapító kutyáknak alternatív készítményt keressük. Kérdezze meg állatorvosát is a savlekötők vagy a hányinger elleni gyógyszer helyes használatáról! Ugyanis van, amelyiket csak rövidtávon és van, amit pedig a hosszútávú használatra terveztek!
Mit javaslunk, ha a kutya savat hány? A kutya epe hányás gyakran helyrehozható egyszerűen tápváltással, de ha a panaszok sokáig fennállnak érdemes állatorvossal is konzultálni! Ha pedig a megoldást mindenképp a kutya savlekötő gyógyszer fogja meghozni, válasszunk kutyák számára készült terméket, mint például a MP gastroprotect gélt. A Kutyakajásnál szívesen segítünk megtalálni a legjobb megoldást arra, hogyha savat hány a kutya. Hiszen tudjuk, hogy mennyire szereted szőrös szeretetcsomagodat. Ez a készítmény tökéletes hányinger elleni gyógyszer kutyáknak lehet.
Habos fehéret hány a kutya
Mi állhat a kutya fehér hányás hátterében? Mi lehet az okozója, ha megjelenik a fehér hányás kutyáknál? Miért hány a kutya fehér habosat? Ne aggódj, máris választ adunk erre a sok kérdésre.
Ha fehér habot hány a kutya, akkor abban az esetben a probléma a toroktájékon keresendő. A kutya fehér habos hányást kennelköhögésen kívül a torokgyulladás is okozhatja. A torokgyulladás a nyári időszakban igen népszerű dolog. Ilyenkor gyakran megeshet, hogy a kutya habot hány. Nem csak a felhevült testtel való hideg víz ivása, de a hosszas lihegés, esetleges zihálás is kiválthatja azt, hogy fehér habosat hány a kutya.
Kutya torokgyulladás hányás jelenlétében? A torokgyulladás egy fajtája amikor a kutyának mandula gyulladása is van. Ebben az esetben is fehér habos hányás kutyáknál a tünet. Előtte természetesen a kutya öklendezik habosat hány jelenet csak ez után lesz nála.
Ilyenkor egyéb kísérőtüneteket is tapasztalhatsz kedvenceden azon kívül hogy habot hány a kutya.. Ez lehet a fehér hányás kutya esete mellett köhögés, bágyadtság, ritkábban láz, illetve gyakran csökkent vagy nulla étvágy jelentkezik, a torok fájdalom miatt. Természetesen, a lehetséges szövődmények elkerüléséért ilyenkor is érdemes meglátogatni a rendelőt, hogy ha a kutya habos hányás többször megismétlődik. Hiszen fehér habos hányás kutya esetén előfordulhat még hasnyálmirigy-gyulladás vagy veseprobléma is, ha nem kutya torokgyulladás.
Ha viszont véres habos hányás kutyáknál jelensége fordul elő, akkor azonnal irány az állatorvos. A vér jelenlétét ugyanis minden esetben komolyan kell venni! De erről majd később.
A kutya fehér habosat hány témájának kivesézése után nézzük tovább, hogy mitől hányhat a kutya! Melyek a kutya betegségek hányás tünetekkel?
Sárgát hány a kutya
Mi lehet a sárgás hányás kutyáknál oka? Egyáltalán hogyan keletkezik a sárga kutya hányás? A kutya sárga hányás elszíneződése az epe színezőanyagainak köszönhető. Az epe normális esetben a patkóbélbe ürülve segíti az emésztést, és felelős a zsírbontásért.
A kutya epés hányásának, tehát ha a kutya hányás sárga több oka lehet, lássuk sorjában:
A heveny hasnyálmirigy-gyulladás esetén a folyamatos epe hányás magas láz, és jellegzetesen büdös hasmenés kíséretében jelentkezik. Azon felül, hogy sokkos állapotot idézhet elő, és más szervek (vese,máj) nekrózisát is okozhatja, iszonyatos fájdalommal jár! Lefolyása nagyon gyors kimenetelű, így a tünetek észlelésénél azonnal rohanjunk az állatorvoshoz!
A kutya hasnyálmirigy-gyulladásának oka a legtöbb esetben helytelen táplálás! A zsíros maradékok, a túletetés és túlsúly mind közrejátszhat az életveszélyes állapot előidézésében!
Ha a kutya sárga habos hányás oka a hasnyálmirigy gyulladás, válasszunk kímélő, alacsony zsírtartalmú diétás tápot!
Részleges, vagy teljes bélelzáródás esetén is jelentkezhet epés hányás. Az idegen test megrekedése a gyomorban, vagy a vékonybélben borzasztó fájdalommal jár, ezért a sárga hányáson túl ebben az esetben is tapasztalhatunk más tüneteket.
Ha a kutyánk elutasítja az ételt, és feltűnően sokat iszik, öklendezik, „nyögdécsel” indokolatlanul liheg, görcsös, kuporodó pózban üldögél, azonnal vigyük állatorvoshoz.
Ugyanilyen tüneteket okozhat egy heveny bélgyulladás is! Mind a két eset más és más kezelést igényel, azonban ahhoz, hogy kizárjuk a bélelzáródás lehetőségét, ultrahangos és röntgenes vizsgálat is szükséges lehet. Mind a két eset nagyon súlyos, fájdalmakkal jár, és akár halálos kimenetelű is lehet, ezért ne habozzunk azonnali állatorvosi segítséget kérni.
A kutyának semmi baja, csak reggelente hány
Nálatok is felütötte a fejét a kutya reggeli hányás? Vagy a kutya öklendezik de nem hány? Akkor feltehetőleg négylábú pajtásod epét készül hányni. „Epés hányás szindrómáról” akkor beszélünk, amikor a kutya látszólag egészséges, széklete normális, étvágya jó. Ugyanakkor reggelente gyakran hány sárgás, vagy nyálkás folyadékot. És a gazdi jogosan kérdezi, hogy annak ellenére, hogy egészséges, mitől hány a kutya?
Az epe gyomorba jutásával az üres gyomor, illetve a gyomor inaktivitása hozható összefüggésbe. A gyomor aktív működése, összehúzódása képes lenne az epét a vékonybélbe terelni, de inaktivitás esetén az epe a gyomorba jut, irritálni kezdi a gyomor nyálkahártyáját, ami a kutya hányását idézi elő.
Honnan ismerhető fel, hogy a kutya epét hány? Leginkább ez a jelenség vemhes szukáknál fordul elő, de persze minden kutyusnál megeshet. Az epe hányás színe viszonylag könnyen felismerthető. Amellett, hogy sárgát hányt a kutya, a kutya habosat hány mellé. Hiszen ilyenkor az éjszaka megtermelt epét adják vissza kutyuskáink. Ezt sok esetben úgy nevezik tévesen, hogy a kutya gyomorsavat hány.
Az epés hányás szindróma vagy más néven sárga hányás kutya esetében nem tekinthető súlyos betegségnek. A tünetek enyhítéséért, vagy megszüntetéséért mi magunk is sokat tehetünk. Ha kutyánkon semmi egyéb, fent említett tünetet nem észlelünk, valószínűleg ez állhat a sárga hányás hátterében vagy a nyálkás hányás, vagy a kutya hányás habos hátterében. Az úgynevezett, nyál hányás kutya esetén azért van, hogy áttetsző ( és ezért szimplán nyálra hasonlító), mert esetenként üres gyomornál távozik a szervezetükből.
Célszerű az etetést „óramű pontosságúvá” rendszerezni, és ha kutyánk csak egyszer eszik, áttérni a kétszeri etetésre. Természetesen napi adagja ebben az esetben se változzon, csupán két, kisebb részletben kapja meg. Vacsorája idejét próbáljuk kitolni, hogy ne éjszakázzon üres hassal. Így kisebb lesz az esélye annak, hogy reggelre jelentkezik az epés hányás vagy habos hányás kutya részéről.
Zöld hányás
A zöld színű hányás kutyáknál legfőképpen akkor fordul elő, ha szőrmók barátunk jól bezabált fűvel a pocifájdalomra. A kutyák ugyanis ösztönösen fűvel próbálják enyhíteni a pocakjuk fájdalmait. A fűevés egyfajta öngyógyító mechanizmus számukra. És bizony leggyakrabban ettől lesz a kutya zöld hányás. De, ha gyakrabban eszik füvet vagy zöldet hány a kutya, akkor lehetséges, hogy komolyabb probléma lehet a háttérben. A zöld hányás kutyáknál ugyanis már a végterméke lehet egy hosszú ideje tartó gyógyszerallergiának. Ahol az émelygés már hosszú ideje tart és kedvencünk fűvel próbálta enyhíteni szenvedését.
Ezért nagyon figyeljünk oda kedvencünk óvatlan lakmározására, mert a kutya fűevés hányás előszele is lehet. Mégpedig ilyenkor történik az, hogy a kutya zöldet hány.
A kutya hányás színe után, következzen még néhány hasznos tanács a kutya savas hányás és többi fajtájának elkerülése érdekében.
Hányszor és hogyan etessük a kutyát?
Általánosságban elmondható, hogy a felnőtt kutyák napi egy etetést igényelnek. Ezen persze változhat a különböző fajták, fajtaméretek és betegségek esetén. Bizonyos mélymellkasú fajtákat, szettereket, németjuhászokat, az óriás testű dogokat célszerű kétszer etetni a gyomorcsavarodás elkerülése miatt.
A kettőnél több etetésről kérjük ki állatorvosunk véleményét. Bizonyos vizsgálatok szerint a hányás hátterében épp olyan gyakran állhat a gyenge gyomorsav is. Az, hogy a hányadék savas, vagy lúgos, pH vizsgálattal állapítható meg. Nem elég a gyomorsav hányás színe alapján nekünk eldönteni, hogy mi a baja kedvencünknek.
A kutya gyomorsava természetes esetben igen „agresszív”. Gyomra, és egész emésztőrendszere a legfeljebb kétszeri, energiadús táplálékfelvételre van hitelesítve.
Ahhoz, hogy a táplálék tovább jusson a patkóbélbe, át kell itatódnia gyomorsavval. A gyakori etetések miatt meggyengült gyomorsav alkalmatlan arra, hogy kellőképpen átitassa a felvett táplálékot, így az a gyomorban pangva gázképződést és hányást idéz elő.
A kölyök kutya hányás pedig akkor is gyakori, ha egyszerre túl nagy mennyiségű ételt adtunk kiskedvencünkkel, és nem birkózik meg vele a gyomra. Bizony ez is állhat a kutya kihányja az ételt hátterében.
Ha pedig azt vesszük észre, hogy kutyánknak bármilyen finom falatot nem tudunk leerőltetni, olvassuk el a "Miért nem eszik a kutya" cikkünket további hasznos információkért!
Mivel a gyomor emésztési zavara hatással van a bélflórára, a kutya egész immunrendszerének egészségét veszélyezteti!
A kutya egészségének fenntartása nem csak a megfelelő táplálékok kiválasztásán, de az etetési szokásainkon is múlik. Ahogyan azt korábbi bejegyzéseinkből is megtudhattad, a kutyák számára az evés nem gasztronómiai élmény, hanem ösztön. Tőlünk teljesen eltérő módon igénylik a változatosságot, és emésztőrendszerük is más, mint a miénk.
Mind a táp kiválasztását, mind az adagolást is igazítsuk a kutya természetes igényeihez. Ne váltogassuk indokolatlanul a különböző tápokat, és ne etessünk olyan falatokkal, ami nem neki való.
A különböző tápok, és ételek eltérő gyomorsavat kívánnak meg, és felboríthatják az emésztést, ami hányást, hasmenést okozhat.
Segítségre van szükséged a kedvenced számára legjobb kutyatáp kiválasztásában? A képre kattinva olvasd el az általunk legkiválóbbnak ítélt szárazeledelekről szóló ebookunkat!
Amikor a kutya megszokja az etetés idejét, feltételes reflexei és az egyébként, addig semleges ingerek között kapcsolat alakul ki. Elég csak megindulni a konyha, a táptartó, vagy a zsák felé, egyből tudják, hogy mi következik. Vagy gondoljunk arra, mikor kedvencünk az etetési időben megjelenik a látóterünkben, és szuggerálni kezd, vagy nyugtalankodásával hívja fel magára a figyelmet.
Erőszakosabb ebek képesek még az orrukkal is böködni és rendre utasítani a gazdit, hogy ideje tálalni a vacsorát! Mások előtt véletlenül sem szabad kimondani az étel, ennivaló, kaja vagy finomság szavakat, mert egyből „megvadulnak”. Ha csak tehetjük, tartsuk magunkat a megszokott etetési időhöz!
És hogy mit egyen a kutya hányás után? Semmiképpen nem erős fűszeres házikosztot, csontot! Mindenképpen valamilyen könnyen emészthető étket kínáljunk fel. De a legjobb, ha várunk vele egy két órát, hogy meg tudjuk figyelni, jön-e újabb „vukk” a kutyából.
Kutya hányás csillapítása
Kutya hányás kezelése
Léteznek olyan készítmények, melyek a megfelelő bélflóra, és zökkenőmentes emésztés kialakításáért, és fenntartásáért felelősek. De mégis mit adjak a kutyának ha hány? A természetes gyógynövény keverékeket, mint a Farkaskonyha „Pocak-mix” nevű terméke, a Florentero ACT Bélflóra-stabilizáló Paszta ami képes helyreállítani rövid időn belül bármely okból megzavart (hasmenés, antibiotikumkezelés, takarmányváltás, stresszhatások) egészséges baktériumflórát. Vagy a Lintbells YuDigest amit, akár folyamatosan is adhatjuk kedvenceinknek, ha segíteni akarjuk emésztését és általános immunrendszerének egészségét.
Bátran ajánljuk a kutya gyomorsav kezelésére a MyBulldog Happy Tummy étrendkiegészítőt is. A 100%-ban gyógynövényekből álló táplálékkiegészítő adható gyógykezelés alatt álló kutyáknak. De kiváló hányás és gyomorsavproblémák ellen is. A termék adagolásával 1-2 hét alatt megszűnnek a gyomorsav hányás okozta panaszok. A természetes gyógynövényeknek étvágyjavító hatása is van. Ezért hatásos gyógyszer mentett kutyusoknál is. Mentett kölyköknél különös odafigyelést igényel a kiskutya hányás jelensége. Nem, itt most nem arról beszélünk, amikor az autó rázkódásától és a stressztől kibuggyan egy kevés leves büfike. Hanem a napokig fennálló kölyökkutya hányás jelenségéről. Ilyenkor ugyanis akár más betegségek is előfordulhatnak.
Idős kutya hányás esetén érdemesebb először a komolyabb betegségeket kizárni, mielőtt házi módszerekkel próbálkoznánk. Hiszen náluk gyakoribban már a daganatos megbetegedések, a vese és májproblémák, amelyeknél szintén a hányás az egyik tünet.
Amennyiben kutya hasmenés, kutya sárga hányás hasmenés, kutya sárga széklet vagy habos hányás hasmenés kutyáknál jelent meg tappancsos kisbarátodnál olvasd el Mi a teendő kutya hasmenés ellen? és Kutya széklet- a kutyás élet szagos oldala című cikkeinket.