
Izületvédő kutyáknak? Segítünk választani!
A Kutyakajás elhozta nektek a nagy „ízületvédő kutyáknak” - tudástárat!
Néhány nappal ezelőtt még a nyári nap sugarai simogatták az arcunkat, ma már viszont előkerültek a szekrényből a kabátok és a sálak is.
A hőmérő higanyszála ugyan még fentebb kúszhat egy – két napra, amíg élvezzük az úgynevezett Vénasszonyok nyarát, azonban hosszú távon bizony itt az ősz, vele együtt pedig egyre közelebb a tél is
Ezek a hirtelen változások nem csak az emberi szervezetet viselik meg, de a kutyák immunrendszerére is hatással vannak. Ha szeretnéd, hogy a hűvösebb hónapokban is energikus és egészséges maradjon a kutyád, érdemes már most gondolnod az immunerősítésre. Ugyanis ha most felkészíted a kutyád szervezetét a mínuszokra, biztos lehetsz abban, hogy nem gyengül le a legzordabb télben sem. Emellett gondolhatsz már most a téli elfoglaltságaitokra is, amikor nem olyan jó móka hosszú órákon át a közeli parkban csatangolni.
A különböző életmódot folytató kutyáknak más – más okból fontos az immunerősítés, kivétel azonban nincs közöttük. A lakásban élő, valamint a kinti – benti kutyusokat főként azért érinti ez a dolog, mert az ő szervezetük igen nagy hőmérsékletingadozásnak van kitéve, mikor elhagyják a meleg lakást egy – egy séta alkalmával. Pláne, hogy rendszerint kora reggel és este kerül erre sor a gazdik napirendje miatt, amikor mindig egy kicsit hűvösebb van odakinn.
Ám ugyanúgy fontos odafigyelni az udvaron élő kutyák egészségére is, hiszen a kemény mínuszok őket is megviselhetik akkor is, ha bélelt kutyaházban töltik az éjszakákat. Ha még nem tetted, akkor most még időben vagy ahhoz, hogy felszereld a kutyaház bejáratára a thermo hőfüggönyt. Így a hideg kutya ház akár kb. 8 °C fokkal melegebb lesz a kinti hőmérsékletnél.
Szintén kiemelendők a munkakutyák, akiknek nem csak az udvaron bóklászva, de a terepen is helyt kell állniuk. Az ő szervezetük gyakran a maximumon pörög, ami igénybe veszi az immunrendszerüket is, a vitaminraktáraik pedig ősszel gyorsan kiürülnek. Ezért nagyon fontos a megfelelő táplálékkiegészítő alkalmazása.
Számos különböző módszer létezik az immunrendszer erősítésére. Ennek egy igen erős alapja a megfelelő minőségű és mennyiségű napi táplálék, valamint az ivóvíz biztosítása, hiszen ezek segítségével már kialakul egy alapvető egészséges állóképesség, valamint feltöltődnek a vitamin – és ásványi anyag készletei is.
Ezért nagyon fontos, hogy kutyusod igényeinek megfelelő tápot válassz! Például a csirekallergiás kutyusoknak szükségük van a csirkementes táplálkozásra. Ha pedig az eb gyomra a gabonát nem bírja, akkor feltétlenül gabonamentes tápot válassz számára! Ezeket az allergéneket könnyen elkerülheted a hipoallergén eledelek segítségével.
Tökéletes választás például a SullerZ Grain Free Hypoallergenic táp bárányos monoproteines, vagy bárány-marhás változatban. Ugyanis ezek az ínycsiklandó, hipoallergén csemegék nem csak az allergiás kutyusok pocakját varázsolják boldoggá, hanem a hozzáadott lazacolajjal, sörélesztővel, vitaminokkal és ásványi anyagokkal gondoskodnak négylábú barátaink egészségéről is!
Erre pedig a hűvösebb őszi-téli napokon kifejezetten szükség van. A rossz minőségű tápok ugyanis gyengíthetik kutyusod immunrendszerét. Különösen a kinti benti kutya télen jobban próbára van téve, mint bármikor máskor az évben.
Emellett azonban több különböző tippünk is van számodra, melyek segítségével tovább erősítheted kedvenced szervezetét. Immunerősítőink között biztosan megtalálod a kutyusodnak leginkább megfelelő terméket.
Akár a jól ismert Béres Minera cseppeket választod, akár egy kiadós lazacolaj kúrával hozod bombaformába négylábú barátodat, biztos lehetsz benne, hogy meghálálja majd az extra gondoskodást!
Hiszen teljesen másra van szüksége egy kistestű kölyöknek, mint egy idősebb óriás kutyának. Például egy kölyök hozzátáplálását egy hónapos korban érdemes elkezdeni, így szépen lassan átállhatnak az önálló étrendre. Azonban már egy kölyökkutya táplálásánál is lényeges, hogy milyen méretű lesz majd felnőtt korában, ugyanis életkori szakaszaik is eltérőek.
Mindezt azért lényeges észben tartani, mert ebben az időszakban alapozhatod meg a kutya erős immunrendszerét, egészséges csontozatát és a szervezete ellenállóképességét. Emellett lényeges az odafigyelés felnőtt és idős korban is, hiszen - ahogy az emberek esetében, úgy - a kutyáknál is változnak az igények az idő előrehaladtával.
Ha pedig jól jönne egy kis segítség, hogy megtaláld a legjobb kutyatápot, olvasd el ingyen letölthető, nagy Kutyatáp teszt E-book olvasmányunkat!
A fentebb felsoroltak mellett jól jöhetnek a különböző vitaminkészítmények is, ám fontos, hogy ezt mindenképpen szakemberrel konzultálva válaszd ki, semmiképpen ne egyedül cselekedj! Amikor megvan a megfelelő készítmény, érdemes legalább egy - két hónappal a mínuszok beköszöntése előtt adagolni neki.
A természetes vitaminforrások közé sorolandó többek között a csipkebogyó, a goji bogyó, a kurkuma, valamint a gyömbér is. Így nem csak az alapvető vitaminforrásai lesznek feltöltve, de tartalékolni is tud belőlük.
Természetesen nem mindegy, milyen formában kapja kedvenced ezeket a hasznos anyagokat. Ezért fontos, hogy például gyömbér kutyának a megfelelő mennyiségben, és minőségben kerüljön a táplálékkiegészítőkbe.
Mi Mexnek egy Immun-R nevezetű táplálékkiegészítőt adunk ilyenkor, aminek az összetétele : gyermekláncfűlevél, máriatövismag, csalánlevél, gyömbér, kakukkfű, ginzeng. Emellett pedig Spirulina algaport kap, ami egy szuperfood vitaminbomba.
De személyes tapasztalatom, hogy a kutyák imádják a zöldségeket is. Ha a Te kutyusod is gourmet, nyugodtan adj neki egy kis uborkát, sütőtököt, vagy salátát. A rostok és a vitaminok jó hatással lesznek az egészségére.
Ha pedig ráfüggne például a sütőtökre, jöhetnek az N&D Pumpkin ínycsiklandó variációi, amelyeket imádni fog! Még a kistestű kinti kutyák immunrendszere is erősödhet tőle, hiszen ezek a tápok kis tápszemcsemérettel is kaphatók, hogy számukra is könnyen fogyaszthatóak legyenek.
Az immunerősítők mellett olykor szükség lehet a máriatövismag jótékony hatására is. A Barf Love 100% Máriatövismag olaj reggel vagy este, kúraszerű alkalmazással jótékonyan hat kutyusod szervezetére is. Hiszen nem csak a májat védi, hanem elképesztő antioxidáns tartalmával erősíti az immunrendszert.
Választhatunk kedvencünknek multivitamint is, amibe komplexen tartalmaz rengetegféle hasznos vitamint, amire szüksége lehet kutyánknak. Mielőtt elkezdenénk a vitaminkúrát, kérjük ki a hozzáértő véleményét!
Mi, itt a Kutyakajásnál mindig törekszünk arra, hogy kutyusod igényeihez igazodva a legjobb terméket ajánljuk. A multivitaminok esetében tökéletes választás a Farkaskonyha Vita Aid immuntámogató étrendkiegészítője, amely 17 aktív tápanyag különleges keveréke.
Emellett a „hagyományos multivitamin” megtestesítője, a Panzi FitActive Fit-A-Complex tablettái is kutyusod szervezetének barátai lesznek a hideg napokon. Kúra-szerű alkalmazásával 4-6 hét alatt szemmel látható hatást érhetsz el vele.
Azt azonban jó, ha tudod, hogy a vitaminpótlás nem jelenti azt, hogy folyamatosan adagolni kell a készítményeket a kutyáknak! Sok esetben ezzel sajnos több kárt okoznál, mint hasznot.
Ezért általánosságban igaz az, hogy ezeket a termékeket kúraszerűen kell alkalmazni, ami egy kis extra segítséget jelent a kutyus szervezetének, de nem terheled túl velük.
Főleg kinti kutyáknak ízületvédőt is javaslunk, hiszen télen megfázhatnak vagy begyulladhatnak az ízületetek. Erre a célra pedig az egyik legjobb készítményt, az Aniflexi termékeit ajánljuk.
Tabletta, por és még kapszula formában is kaphatóak az Aniflexi ízületvédő portékái. Így tehát kutyusod igényeinek legmegfelelőbbet választhatod ezek közül a csúcsminőségű termékek közül.
Megtalálhatók bennük minden fontos anyag, amely elengedhetetlen az ízületek megfelelő támogatásához. Ilyen például a zöldkagyló por, kondroitin, MSM, kollagén, C-vitamin és a hialuronsav is.
Kúraszerű alkalmazásával biztosíthatod kutyusod szabad mozgását akár kölyökről, akár korosodó ebről van szó.
Ha bizonytalan vagy a megfelelő készítmény kiválasztásában, vagy többet szeretnél megtudni a kúrák időszakairól, akkor olvasd el erről szóló korábbi cikkünket! Ha pedig kérdésed merül fel, keresd bátran a Kutyakajás ügyfélszolgálatát, ahol kollégáink szakmai segítséget nyújtanak kutyusod problémáival kapcsolatban!
Különösen fontos a megfelelő minőségű napi mozgás abban az esetben, ha a kutyád lakásban él, vagy fajtájából adódóan kiemelten magas a mozgásigénye. Akkor bizony jöhetnek a reggeli és esti séták, a közös futások, valamint az aktív játékok is.
Viszont figyelj oda arra, hogy ezeket a programokat ne a saját képességeidhez, hanem a kedvenced igényeihez igazítsd! Szóval, ha te még futnál egy kört, a kutyád viszont láthatóan fáradt, akkor induljatok haza!
Különösen igaz ez abban az esetben, ha már idős a kedvenced és nem mozog annyira szívesen. Ne értsd félre, ebben az esetben is érdemes rávenni egy kis csatangolásra a közelben, hiszen az ő izmainak is szüksége van a mozgatásra, szervezetének pedig a friss levegőre. Lényeges azonban a mértéktartás.
De amíg te több réteg ruhával véded a testet az időjárási viszontagságoktól, addig kedvencedet csak a „vele született kabátja” melegíti, ami sokszor kevés. És bizony látszik is, hogy fáznak a kutyák télen.
Kiemelendők a kistestű kutyák ebből a szempontból, hiszen ha kistestű és kifejezetten fázós kutyusod van, érdemes mielőbb beszerezned számára kutyaruhát, hogy ne fázzon meg a séták alkalmával.
A mai napig megoszlanak a vélemények a kutyások körében a kutyaruha hordásáról vagy nem hordásáról. Tény, hogy a régen közkedvencnek számító, dupla szőrzetű kutyák - mint például a németjuhászok – szinte sosem fáznak.
Azonban a kutyatartási szokások változásával sok kutyus élettere a mindig komfortos lakás lett, gyakorlatilag állandó szobahőmérséklettel. Így egy hűvös, szeles őszi napon akár a huskyk sem szívesen teszik ki bundás tappancsaikat a jó meleg szobából.
Emellett ráadásul ma már szinte minden második kutya rövid szőrrel, vagy nulla aljszőrzettel rendelkező fajta, mint a yorkshire terrier, a tacskó, vagy az uszkár. Ők pedig igenis nagyon fáznak. Részletesebben olvashatsz egyébként erről a "Kutyaruha -felesleges hóbort vagy tényleg szükség van rá" című cikkünkben.
Mi azt gondoljuk, hogy kutya hideg esetén igenis hasznos a pulcsi, vagy kabát négylábú barátainknak. A Kutyakajás virtuális polcain számtalan trendi és csinos kutyaruhát találsz, amelyeket kedvedre variálhatsz kedvenceden. Ügyelj azonban arra is, hogy esős időben a kötött pulcsik helyett inkább vízlepergetős kabátkát, vagy kifejezetten esőkabátot adj kutyusodra!
Ellenőrizd a termékek leírásánál a méretet, hogy pl. a tacskó ruha télre ne legyen háromszor akkora, mint a kutya teste.
A hideg időszakban rendszerint sokkal kevesebb inger éri a kutyákat, hiszen egy hosszú munkanap után, mikor már odakinn is sötét van, valljuk be, te sem mozdulsz ki vele olyan szívesen. Hiszen sárosak lesznek a tappancsai, a te cipőd is átázhat, esetleg vacogsz is, ráadásul az utcán sincs annyi járókelő, mint korábban.
Sok kutya ugyanúgy utálja az ilyen időjárást, mint mi, emberek. Van, hogy amint kiszalad, elvégzi a dolgát és már nyargalna is az ajtó felé, hogy visszatérjen a meleg lakásban a pihe-puha kuckójába.
Ha te sem erőltetnéd a hosszú sétákat, akkor sem szabad hagynod, hogy ellustuljon! Játszatok olyan játékokat, ahol fontos a szellemi munka is! Taníts neki új dolgokat akár a meleg szobában ülve, így kielégítheted a napi foglalkozás igényét is, miközben mindketten remekül szórakoztok.
Próbáld ki például a Trixie Snack Roll jutalomfalat adagoló játékot kistestű kutyusod lefárasztásához. De számtalan olyan játékot találsz a Kutyakajás oldalán, amely biztosan segít kedvenced szellemi frissességének megtartásában.
Nézz szét hasznos táplálékkiegészítőink között és válaszd a kutyádnak a megfelelőt. Ha segítségre van szükséged, írj nekünk emailt az info@kutyakajas.hu címre, vagy hívd ügyfélszolgálatunkat a 061 443 3100 telefonszámon!