Miért nincs étvágya a kutyámnak? Miért nem eszik a kutya?

Miért nincs étvágya a kutyámnak? Miért nem eszik a kutya?

Miért nem eszik a kutya, válogat?

Elég sok kutyánál előfordul, hogy egyszer csak minden különösebb ok nélkül étvágytalan lesz. Valljuk be, ez elég bosszantó és sokszor aggodalomra is adhat okot, ha a kutya nem eszik.

Hiszen kedvencünk étvágytalanságának oka lehet betegség is. A legtöbb esetben azonban csak valamilyen környezeti tényező vagy a gazdi rossz szokásai a kiváltó ok. Akárhogy is legyen, a kedvetlen kutya szívszorító jelenség a gazdik számára.

Ebben a cikkben körüljárjuk, hogy mik lehetnek az étvágytalanság okai.

 

 

Mit tehetünk, ha nem eszik a kutya?

Veled is előfordult már, hogy a levert kedvetlen kutya csak feküdt a helyén szinte egész nap és nem tudtad mi lehet az oka? Ha nincs étvágya a kutyának annak számtalan oka lehet, de mindenképp gondos odafigyelést igényel.

Nem eszik a kutya

Akár az is előfordulhat, hogy azért nem eszik a kutya, mert tudja, hogy ha nem eszi meg az adott tápot, akkor majd kap másikat. Tehát azért étvágytalan a kutya, mert ő irányít.

Ez hosszútávon elég nagy problémát okozhat. De nem kell félni, erre is van megoldás, ha nem akar enni a kutya.

A kutya étvágytalansága ebben az esetben viszonylag könnyen orvosolható. Meg lehet nevelni a kutyát, hogy egye meg azt a táplálékot, amit adsz neki. Hiszen ezt te választod ki, te döntöd el, hogy melyik a legjobb táplálék a kutyádnak.

Erre van egy nagyon jó módszer. Lehetőség szerint minden nap hasonló időpontban tedd a kutya elé a tápot, vagy azt az ennivalót, amivel eteted. Ha a kutya 5 perc elteltével nem eszik az eledeléből, akkor vedd el előle. Ezt ismételd meg minden nap.

Lehet, hogy elsőre kicsit kegyetlen módszernek fog tűnni, de hidd el, beválik. A kutyában erősebb az életösztön. Biztos lehetsz benne, hogy nem fogja halálra éheztetni magát. Pár nap alatt megszokja, hogy ha nem eszi meg az elé rakott élelmet, akkor nem fog kapni másikat.

Néhány nap után a kutya megtanulja, hogy mikor jön el az etetés ideje. Abban pedig biztos lehetsz, hogy tisztára nyalja a tányérját. Hidd el nekünk, ez a lehető legjobb kutya étvágynövelő.

Azonban számos egyéb dolog miatt előfordulhat, hogy nem eszik a kutya.

Bejegyzésünkben megpróbálunk egy kis segítséget nyújtani ebben a témában. Hiszen sajnos sok esetben betegség forrása lehet, ha a kutya nem eszik.

Természetesen, ha kedvenced nem eszik már napok óta, azonnal fordulj állatorvoshoz!

Most felsoroljuk a leggyakrabban előforduló lehetőségeket a kutya étvágytalanságának okaira. Úgyhogy lássuk, hogy melyek a legalapvetőbb okai annak, ha nem eszik a kutya napok óta. Most felteheted magadnak a kérdést, kedves olvasó, hogy meddig nem baj, ha nem eszik a kutya? Erre a válasz egy nap. Ha a kutya nem eszik 24 óra elteltével, akkor ideje felkeresned az állatorvost.

 

 

Kutyák szájüregi betegségei, fogínygyulladás
 

Minden gazdi pontosan tudja, hogy amikor a kutya eszik, általában nincs nagy baj. De most kedvenced nehezebben rágja meg az ételt és csak kínlódik a falatokkal? Ebben az esetben valamilyen szájüregi betegség állhat a kutya étvágytalanságának hátterében.

Ez lehet valamilyen sérülés, ínygyulladás, fogkopás, vagy más fogbetegség.

Az ilyen jellegű problémák elkerülése miatt érdemes rendszeresen megvizsgáltatni kutyusod fogait. Ugyanis ezek a betegségek, például a gyulladások átterjedhetnek a kutya gyomrára és a bélrendszerére is. Itt pedig sokkal súlyosabb problémákat is okozhat kedvenced szervezetében és fennállhat az a probléma, hogy a beteg kutya nem eszik.

Az idős kutya nem eszik? Előfordulhat étvágytalanság idősebb kutyáknál a fogproblémák miatt. Az öreg ebek fogai már kopottabbak, mint fiatalabb társaiknak, ezért nekik már lehet, hogy puhább, könnyebben rágható tápokra, konzervre, vagy táppal kevert nedves eledelre van szükségük.

Miért nem eszik a kölyökkutya? A kölyökkutyáknál pedig éppen az ellenkező eset miatt fordulhat elő, hogy nem esznek vagy étvágytalanok.  A fogzás tünetei is okozhatják, hogy a kiskutya nehezebben rág, vagy elutasítja a keményebb falatokat. Ezért ne ijedj meg elsőre, hiszen a kutya fogváltás étvágytalanság jeleit is mutathatja.

Pedig lehetséges, hogy a kishaver tömné a pociba a kaját, de az apró, tűhegyes, de már kiesni vágyó fogai miatt nem eszi a kutya a tápot. Meddig nem baj ha nem eszik a kutya? Ebben az esetben legyünk kicsit engedékenyebbek, de egy napnál tovább semmiképp se engedjük, hogy ne egyen. Ezeknek a kutyusoknak még fejlődő szervezete van, így mindenképpen próbálkozzunk akár pépesebb étel vagy konzerv adásával.

kutya-foginygyulladas-felnott

Figyeljünk oda az olyan kutyákra is, akiknek szenvedélyük a rágás vagy a labdázás. Az olyan kedvencek, akik előszeretettel rágcsálnak fadarabokat, vagy botokat, könnyen kaphatnak ínygyulladást az ínyükbe fúródott szálkák és szilánkok miatt.

A klasszikus teniszlabdával játszó ebek fogai pedig nagyon hamar elkophatnak a labda filc-borításától. 

Az ilyen játékos, rágcsálós kutyusoknak válasszunk keményebb anyagból készült gumilabdát, a rágáshoz pedig valamilyen más anyagból készült rágókát. Számos gumiból készült mindenféle alakban elérhető játék kapható. De akár választhatunk valamilyen ehető préselt csontot, vagy szárított állati részből készült finomságot.

+1 Kutyakajás tipp: A KONG játékok az igazán erős állkapcsú kutyusoknak is kihívást jelentenek. Próbáld ki te is kedvencednél!

 

 

Betegségek, gyomorrontás, beteg kutya nem eszik

 

Ha azt veszed észre, hogy a kutyád bágyadt és nem csak étvágytalan, akkor akár valamilyen emésztőrendszeri betegség is állhat a tünetek hátterében. Ilyen gond lehet a hányás is. Korábban készítettünk egy bejegyzést erről a problémáról is. Ha hányást is tapasztalsz kutyusodnál, akkor ebből a blogcikkből kiderítheted a leggyakoribb okait.

Az étvágytalanság mellett jelentkezhet még hasfájás, levertség, hányás, hasmenés, de akár gyanús bélhangok is.

Korábban már írtunk egy bejegyzést arról, hogy mi a teendő gyomorrontás esetén. Olvasd el, szerintünk nagy segítség lehet!

Amennyiben a fenti tüneteket észleled kutyádon, először gondold végig a következőket! Mit evett a kutya az elmúlt napokban, órákban?

Lehetséges, hogy attól nem eszik, hogy megevett valami olyat, amit nem lett volna szabad. Valami számára egészségtelen embereknek szánt csemegét, esetleg valamilyen „szemetet” séta közben. Ha valami ilyesmire gyanakszol, haladéktalanul fordulj orvoshoz!

Ne aggódj, az orvosi kezelés és a diéta hatásos kezelés lesz kedvencednek! Arra figyelj, hogy kutyusod megfelelő mennyiségű vizet fogyasszon! Ugyanis sokszor előfordul, hogy a beteg kutya nem iszik. Ez pedig súlyos kiszáradáshoz vezethet.

A kutya gyomorrontás meddig tart? Ha hány a kutya és emellett étvágytalansága napok óta fennáll, akkor is mindenképpen sürgős orvosi ellátás szükséges. Akár egy súlyos mellékvesekéreg elégtelensége, Addison-kórja is lehet. Ennek a súlyos, de kezelhető betegségnek a legfőbb tünetei a bágyadtság, az étvágytalanság, a hányás és a remegés.

Ez a betegség leginkább a fiatal, vagy középkorú uszkár, westie, német dog és rottweiler fajtáknál fordulhat elő. Náluk érdemes jobban figyelni ezekre a tünetekre.

Milyen tápot válasszak beteg kutya etetése esetén? Ha a vesebeteg kutya nem eszik, akkor kipróbálhatod például a Sano N kutyatápot. Ez a speciális táp ideális vese- és májbeteg kutyák részére. Ezt a tápot akkor is bátran ajánljuk, ha a májbeteg kutya nem eszik.


A kutyákra is hatással lehet az időjárás- és környezetváltozás

 

A meleg, fülledt időjárás érkezésével gyakori jelenség, hogy keveset eszik a kutya, vagy úgy is mondhatnánk, hogy a kutya nem eszi a tápot. Ha ez nálad is előfordul, semmi ok az aggodalomra. Ilyenkor merül fel a kérdés sok gazdinál, hogy „Hány napig bírja a kutya evés nélkül?” De mi szeretnénk megnyugtatni. Ha tényleg csak a meleggel van gond, előbb-utóbb enni fog.

Nálunk embereknél is megesik, hogy a nagy melegben nem eszünk annyit, nem kívánjuk a nehezebb ételeket. Ezért ne csodálkozz te sem, gazdi, hogy a melegben nem eszik a kutya. Gondold el, ők télen-nyáron bundát viselnek. Nem csoda, hogy akár egy 40 fokos tikkasztó hőségben kedvetlen a kutya.

Azonban ha egy hete nem eszik a kutya akkor más állhat a háttérben, amivel kapcsolatban inkább vidd el kutyusodat az állatorvoshoz!

Ilyenkor leginkább arra kell ügyelni, hogy mindig legyen előtte friss víz! Arra is figyeljünk, hogy az ivóvize ne melegedjen fel túlságosan. Ha ez mégis megtörténne, cseréljük ki, de ne túl hideg vízre, mert ez árthat kedvencünknek.

Szóval nagy melegben 1-2 napon keresztül nem feltétlenül jelent nagy gondot, ha a kutya kedvetlen nem eszik. A gyomorpanaszok első jeleként pedig arra figyelhetsz fel, ha a kutya füvet eszik.

kolyok-kutya-miert-nem-eszik

A kutya számos egyéb dologra reagálhat úgy, hogy kevesebbet eszik. Például, ha nehezen visel egy utazást, vagy bármilyen más változást az életében, rutinjában. Ettől sem kell félni. Csak időt kell neki hagyni, hogy megszokja az új helyzetet. Az újdonság varázsának elmúlásával rövid időn belül elmúlik az étvágytalanság kutyáknál.

Nem eszik a kiskutya? A kölyökkutya nem eszik elnevezésű jelenség nagy eséllyel megtörténhet a kölyökkutyákkal, amikor elkerülnek anyjuk közeléből. Ilyenkor az első napokban megeshet, hogy a kiskutya nem eszik, vagy csak többszöri unszolásra kóstolja meg eledelét az új otthonában. Ha a 8 hetes kiskutya nem eszik, mindenképpen odafigyelést igényel. Ugyanis ilyenkor gyorsan kiszáradhatnak.

Olyan étvágytalan kutyusokkal is találkoztunk már, akik a szeparációs szorongás miatt nem esznek. Vannak olyan ebek, akik hatalmas stresszként élik meg, ha távol vannak a gazdájuktól. Ha napokig nem vagy vele, előfordulhatnak nála ezek a tünetek, vagyis, hogy levert a kutya vagy a kutya bágyadt nem eszik.

Sok négylábú hasonló traumaként éli meg azt is, ha csak napközben hagyják őket egyedül. Képesek egész nap hozzá sem nyúlni a számukra kikészített eleséghez. Sőt, vannak olyan kutyusok, akik ilyenkor még a vizestáljuk közelébe se mennek egészen addig, amíg gazdájuk haza nem érkezik. Csak ekkor érzik magukat elég nagy biztonságban ahhoz, hogy enni kezdjenek. Igen, sajnos előfordulhat az ilyen betegséggel küzdőknél, hogy nem eszik nem iszik a kutya.

 

 

Étvágytalanság tüzelés idején


Az ivarzás ideje alatt
minden kutya viselkedése megváltozik.

A tüzelés időszaka rendszerint tavasszal és ősszel zajlik. A körülbelül három hétig tartó folyamat során megváltozhat kedvencünk étvágya. A túlzott étvágy mellett előfordulhat étvágytalanság is és a bágyadt kutya hangulat is.

Tüzelésnél nem csak a szukáknál, hanem fordítottja is előfordulhat, azaz hogy a kan kutya tüzelés alatt nem eszik. Ugyanis a tüzelő szukák szaga megbolondítja őket. A KUTYA TÜZELÉSÉRŐL készítettünk korábban egy bejegyzést. Ajánljuk figyelmedbe, ha mélyebben szeretnél elmerülni a témában.

A kutya tüzelés étvágytalanság kiküszöbölésére általában egy végleges megoldás van, ami nem más, mint az ivartalanítás. Erről már korábban készítettünk egy bejegyzést, amelyben részletesebben írunk erről a folyamatról.

Ha nem tenyésztésre vásároltál kutyát, akkor érdemes elgondolkodni rajta. Számos kellemetlenségtől óvhatod meg kedvencedet és saját magadat is. Úgy látod, hogy a műtét után nem eszik a kutya, jelen esetben az ivartalanítás után nem eszik a kutya?

A műtét utáni lábadozási időszakban az is megeshet, hogy csak kézből eszik a kutya vagy a kutya műtét után nem eszik semmit. Sőt, az altatószerek kiürülésével, könnyedén megtörténhet, hogy nem eszik a kutya és hány.

 

 

Oltás után nem eszik a kutyád?


Esetleg a kombinált oltás után bágyadt a kutya? Az oltások beadása után nem kell megijedned, ha nem eszik a kutyád, tehát étvágytalan a kutya. Ilyenkor az ellenanyagok termelődésének következtében olyan változások mennek végre kutyusod szervezetében, amelyek miatt előfordulhat étvágytalanság, vagyis, hogy a kutya nem eszik bágyadt. Ilyenkor gyakran előfordulhat, hogy nem eszik a kutya csak iszik.

kutya-oltas-utan

Az oltás után nem eszik a kutya napokig? Amennyiben a tünetek, a bágyadtság és a levertség 48 óránál tovább tart, érdemes állatorvoshoz fordulni.

Ha többet szeretnél tudni a kutya oltásokról, kattints ide.

 


Azok a bizonyos rossz szokások…

 

 

Gyakran előfordul, hogy azért eszik keveset a kutya, vagy nem eszik a kutya tápot, mert a gazdik bizony néha a kelleténél többet jutalmazza kedvencét finom falatokkal.

Sokan elfelejtkeznek arról, hogy bizony ezek a plusz csemegék is a főétkezések rovására mehetnek. Ekkor pedig sokan vakargatják a fejüket, hogy miert nem eszik a kutya? Ezért vessünk számot magunkkal és a család többi tagjával, hogy napközben ki, mivel és milyen gyakran jutalmazza kis kedvencünket.

Ha ezek a falatok éppenséggel a konyhából, vagy az asztal mellől származnak, akkor ne csodálkozzunk, ha a kutyus az esti étkezésénél étvágytalan lesz.

Erről a szokásról érdemes a család összes tagját leszoktatni. Különösen a gyerekek hajlamosak kézből etetni a házi kedvenceket, de igazából ez általában a család minden tagjára jellemző.

Ezek a falatok amellett, hogy elveszik kedvencünk kedvét a saját, számára sokkal egészségesebb falatoktól, az egészségének sem tesznek jót. Az általunk fogyasztott étel ugyanis jóval étvágygerjesztőbb a kutyának, de sajnos sokkal fűszeresebb és zsírosabb, vagy cukrosabb is. Sokkal több olyan tápanyag van benne, amire a kutyának egyáltalán nincs szüksége.

Ezért sajnos nem lehet mást tenni, csak ellenállni a könyörgő szempárnak. Hidd el, ez számodra egyszerűbb lesz. Könnyen lehet, hogy ezért van az, hogy a kutya nem eszi a száraz tápot. Hiszen a legtöbb esetben attól lesz válogatós egy kutya, ha túlságosan hozzászokik az ízletesebb házi koszthoz. Ez biztos módja az étvágytalan kutya etetése probléma megoldásának. 

Ha pedig már azt veszed észre kutyádon, hogy étvágytalan lett, nem érdemes váltogatni a tápot. Ugyanis ezzel csak hozzájárulsz ahhoz, hogy a kutyád még válogatósabb legyen. Ha nem szívesen eszi meg a tápot, nyugodtan vedd el előle. Nem baj, ha kimarad egy étkezés. Fölösleges azonnal új táppal próbálkozni, mert ezzel csak még válogatósabbá teszed az ebet.

Ha nincs semmilyen betegsége, egy-egy nap koplalástól nem lesz semmi baja. Az egészséges kutya egy nap kihagyás után boldogan fogja behabzsolni az eddig szeretett száraztápot is. De azért ne kísérletezz egy új szokás bevezetése miatt azzal, hogy meddig bírja a kutya evés nélkül!

Bajt jelezhet azonban, ha a kutya nem iszik! Erre mindenképpen figyelj oda, mert hamar kiszáradáshoz vezethet, ha nincs meg a megfelelő folyadékbevitel. Ráadásul, ha emellett azt tapasztalod, hogy a kutya levert, mihamarabb keresd fel az állatorvost!
 

 

 

A kutya válogatós, és hamar megunja a tápot…
 

 

A kutyák számára a változatos étrend nem annyira létfontosságú, mint nálunk embereknél. Számára az a legfontosabb, hogy megfelelő mennyiségű tápanyaghoz jusson hozzá a lehető legjobb forrásokból.

Ha a kutyádnak nincsen semmilyen panasza az eddig adott táptól, nem érdemes váltani. A váltás csak akkor szükséges, ha azt a kutyus életkorának vagy aktivitásának változása indokolja. Csak azért nem kell új szárazeledelt adni, hogy például kipróbálj valami új ízt kedvenceddel. Hosszú távon csak magadnak ártasz vele, hiszen kutyád ettől lesz válogatós nem eszi meg a kutya a tápot.

Üzleteinkben elég gyakran találkozunk ilyen gazdikkal, akik már annyi féle tápot adtak kedvencüknek, hogy lassan már nincs olyan eledel a piacon, amit még nem próbáltak ki.

kutya-kezbol-eszik-csak

Beütött a krach és azon tűnődsz, hogy miért nem eszik a kutya száraztápot? Gyakran megesik, hogy egy idő után az egészséges, minőségi táplálékon tartott kutyák is étvágytalanok lesznek, látszólag minden ok nélkül.

Ebben az esetben nem szükséges azonnal tápot váltani. Először kezdjük azzal, hogy megízesítjük valami kis plusz feltéttel a vacsoráját, akár lehet ez egy kutya étvágyfokozó is. Ez általában még az idősebb, étvágytalan kutyáknál is bevált módszer. Mert bizony létezik étvágygerjesztő kutyáknak is.

Erre a legjobb, ha egy kis lazacolajat adunk a szárazeledelhez. Ez az egészséges adalék, amellett, hogy nagyon egészséges, finom ízt is ad a kutyus eledelének. Ez a természetes étvágynövelő kutyáknak többek között omega-3 zsírsav is található benne, amely erősíti kutyád immunrendszerét, segíti az anyagcserét, véd az allergia ellen, megelőzi a bőrbetegségek kialakulását. Továbbá javítja a veseműködést, illetve ideális a májbeteg kutyáknak is.

No, de milyen kutya étvágygerjesztő termékek vannak, amik jó megoldást jelenthetnek egy válogatós kutya esetén? A következő szuper étvágyfokozó kutyáknak, lazacolaj mellett adhatunk még hús- és csontlevet is a száraztáphoz. Ettől a táp szaftosabb és könnyebben rághatóbb, na meg persze sokkal étvágygerjesztőbb is lesz. Azonban ne szoktassuk rá erre túlságosan kedvencünket. A puhább táplálék ugyanis hosszú távon fogkő-problémákhoz vezethet.
 

+1 Kutyakajás tipp: Nagyon jó étvágynövelő kutyáknak és egyben immunerősítő, a Minera Béres csepp kutyáknak, ha a kutya nem eszik jóízűen.


A képre kattintva
kaphatsz egy hasznos útmutatót a kutyatápok világából. Összegyűjtöttük az általunk legjobbnak ítélt szárazeledeleket a szuperprémium és a pénztárcabarát kategóriában minden életkorú és méretű kutyának. Nálunk, a Kutyakajáson található ínycsiklandozó kutyatáp válogatós kutyáknak is, valamint olyan is, amitől biztosan nem hízik a kutya.

a-legjobb-kutyatapok-listaja-ebook

 

 

Az állatorvos szerint semmi baja, egyszerűen rossz az étvágya
 

 

Ha az előbbiekben említett módszerek sem váltak be, akkor sem kell teljesen elkeseredni. Van még néhány olyan táplálékkiegészítő a piacon, amely segíthet az étvágytalan kutyákon. Emellett pedig számos vitamint és ásványi anyagot is tartalmaznak. Ezek a kiegészítők remek megoldást nyújthatnak, ha a kutya nem eszik nem iszik és nincs állatorvosi gond a háttérben.

Ha már bebizonyosodott, hogy egészséges a kutyád, csak valamiért néha nem eszik, bátran ajánljuk neked az alábbi étrendkiegészítőket.

Kitűnő választás lehet az étvágygerjesztő hatásáról ismert bio lucernapor. Ez a természetes "csodaszer" a már említett jótékony hatása mellett támogatja a vörösvérsejtek képződését és segíti a hormonháztartást is.

Étvágytalan vagy válogatós kutyáknak ajánljuk még a barna algát és a spirulinát is. Ezek is olyan szuperélelmiszerek, amelyek rengeteg, kedvencünk egészségét támogató hasznos ásványi anyagot tartalmaznak.

Szintén jó étvágygerjesztő kutyáknak a Vetri DMG vitamin is, amely emellett immunerősítő, daganat ellenes hatású is. 

Tehát ha eszik a kutya mégis sovány, nem árt bevetni ezeket a praktikákat. Emellett természetesen nagyon fontos az is, hogy jó minőségű szárazeledellel etesd, amelyben minél több a kutya szervezetének hasznos összetevő.

+1 Kutyakajás tipp: Tökéletes választás lehet csirkeallergiás kutyák számára is a magyar gyártású, sajátmárkás eledel: a SullerZ Premium Hypoallergenic! Többféle szemcseméret közül választhatod ki a kutyusod számára legmegfelelőbbet.

 

 

Meddig nem baj, ha nem eszik a kutya?

Amikor a kutya levert nem eszik, sok gazdiban felmerül a kérdés: „Vajon hány napig bírja a kutya evés nélkül?”

Miért nem eszik a kutya?

 

Ha a kutya napok óta nem eszik, levert kedvtelen a kutya és emellett még egyéb más tünetei is vannak, mint a hányás és az étvágytalanság, akkor azonnal fordulj állatorvoshoz. Ha már 4 napja nem eszik a kutya, akkor mindenképp irány a rendelő! Ugyanez a teendő akkor is, ha a kölyök kutya nem eszik.

A tünetek oka lehet akár egy vírusos, vagy bakteriális fertőzés. Súlyosabb esetben pedig valamilyen más betegség is lehet a háttérben, ha kedvtelen a kutya vagy bágyadt a kutya. Az étvágytalanság miatt legyengülhet az immunrendszere, amitől kedvencünk még betegebb lehet.

A legsúlyosabb esetben akár gyomorcsavarodás vagy bélelzáródás is lehet a baj. Ennek tünetei a görcsös állapot, a hasfájás és az öklendezés. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni, mert az ellátás hiányában a kutya akár órákon belül elpusztulhat.

Ezért mi azt ajánljuk, hogy bármilyen szokatlan tünetet tapasztalsz (mint például kutya nyáladzás étvágytalanság, vagy a kutya remegés étvágytalanság), ne késlekedj! Csak az állatorvos diagnosztizálhatja pontosan kedvencedet!

 

 

Tápváltás, csak okosan!

 

Úgy gondolod, hogy azért nem eszik a kutya semmit, mert nem ízlik neki az eddig megszokott elesége? Lehet, hogy egy újfajta eledel bevezetésével megoldódna a kutya nem akar enni probléma. Úgyhogy, ha mégis a tápváltás mellett döntenél, vagy már tényleg minden más lehetőséget kipróbáltál, először érdemes a következővel kezdeni.

Elsőként próbáld ki az eddig használt márka más termékét. Például egy másik ízt. Ebben az esetben ügyelj a fokozatosságra! Ne rögtön az új tápot add kedvencednek, hanem néhány napig keverd a régivel. Így könnyebben megszokja az új ízeket.

Az alábbiakban segítünk kicsit az új szárazeledel kiválasztásában.

Persze ha hány a kutya és nem eszik, ne a tápváltás, mint megoldásban gondolkodj. 

A szuperprémium kategóriában véleményünk szerint a legjobb választás az N&D gabonamentes tápjai. Ezek a friss hússal készült bárányos, sütőtökös és áfonyás, vagy akár halas, vagy vaddisznós száraztápok válogatós vásárlóink kedvencei.

kutya-etvagytalansag-okai

A Carnilove szárazeledelei között is találhatóak már friss tartalmú eledelek pontyos-pisztrángos és csirkés-nyulas ízben. A termékek között találhatunk az allergiás kutyusok számára friss strucchússal készített száraztápot is.

Ha kutyádnak esetleg a táp szárazságával van problémája, próbáld ki a Platinum Natural félnedves tápjait. Ez a táp víz hozzáadása nélkül, a saját levében fő. Ezek után az eleséget lassan szárítják, melynek köszönhetően jóval magasabb, 18%-os nedvességtartalmú táp a végeredmény. Ezt a tápot idősebbeknek is bátran ajánljuk, ha az öreg kutya nem eszik csak iszik.

Ezek a különleges szárazeledelek kitűnő megoldást kínálnak az idős, vagy válogatós kutyáknak. Itt nem kell majd aggódnod, hogy a kutya nem eszi meg a tápot!

Ha pedig kíváncsi vagy a Nagy kutyatáp tesztünkre, itt megnézheted!

 

 

Nézz körül webshopunkban vagy nyíregyházi üzleteinkben! Segítünk a választásban!

Kapcsolódó termékek

CarniLove Adult Large Lazac&Pulyka 12kg kutyatáp

CarniLove Adult Large Lazac&Pulyka 12kg gabonamentes, hipoallergén összetételű és burgonyamentes kutyatáp lazaccal és pulykával nagytestű felnőtt kutyák számára.
Raktáron
28.879 Ft
(31)

Orijen Tundra 11,4 kg kutyatáp

Kanadai szuper kutyatáp minőségi hússal és hallal; gyümölcs, zöldség & gyógynövények, természetes, fehérjegazdag receptúra, naponta frissen beszállított összetevők, alacsony glikémiás index.
Raktáron
12.790 Ft 12.407 Ft -tól
3%
(8)

Happy Dog Supreme Africa 4 kg kutyatáp

Happy Dog Supreme Africa 4 kg teljes értékű strucchúsos és burgonyás száraztáp minden 10 kg feletti, normál energiaszükségletű, felnőtt kutya számára. Kiválóan alkalmas a közepes- és nagytestű fajtákhoz tartozó, érzékeny táplálkozású, speciális igényű kutyáknál is.
Raktáron
3.326 Ft -tól
(8)

ACANA Grass-Fed Lamb 6 kg kutyatáp

Teljes értékű, magas fehérje tartalmú bárányhúsos száraztáp minden méretű és fajtájú kutyának.
Raktáron
9.790 Ft 9.496 Ft -tól
3%
(18)

Platinum Lamb & Rice 5 kg kutyatáp

Platinum Lamb & Rice 5 kg kutyatáp felnőtt kutyák számára báránnyal és rizzsel.
Raktáron
15.990 Ft
(57)

Béres Minera cseppek kutyáknak A.U.V. 30ml

Alkalmazható anyagcserezavarok, étvágytalanság, gyengeség esetén, az ellenállóképesség javítására, nyomelemek pótlására, kondícióerősítésre, fertőző betegségek esetén az immunrendszer erősítésére
Raktáron
4.780 Ft
(47)

ImmunoVet Pets ízesített immunerősítő tabletta 60 db

Immunovet Pets ízesített immunerősítő tabletta kutyák és macskák részére 60 db

 

Raktáron
4.110 Ft -tól
(41)

Henne hidegen sajtolt lazacolaj 250 ml

A Henne 100%-os hidegen préselt lazacolaj egy természetes táplálékkiegészítő, amely ideális kutyák-macskák Omega 3 és Omega 6 zsírsavszükségleteinek kielégítésére.
Raktáron
7.490 Ft -tól
(3)