Féreghajtó kutyáknak- mikor és milyet adj a kutyádnak

Féreghajtó kutyáknak- mikor és milyet adj a kutyádnak

Ha eddig még nem tudtad, nagy különbség van a különböző féreghajtó kutyáknak típusai között. Nézzük a részleteket!

Tartalomjegyzék:

Milyen kutya bélféreg fajták vannak?
Hogyan lesz férges kutya az otthonodban?
Mikor kell féreghajtó tabletta kutyáknak?
Melyek a kutya férgesség tünetei?
Általános kutya féreghajtó készítmények
Mennyi féreghajtót kell adni a kutyának a bélférgek ellen?
Milyen gyakran ajánlott a féreghajtás kutyáknál?
A kutya féreghajtás házilag
Nekünk is kellhet féreghajtó? Milyen emberi féregtelenítő tabletta létezik?

 

 

Ez a cikkünk bizony nem érzékeny gyomrú vagy lelkű gazdik számára fog kedvezni. Azonban nem mehetünk el csukott szemmel egy ilyen fontos téma, mint a féreghajtás mellett.

Ugyanis sok esetben a gazdi tudta nélkül hordoz a házikedvenc potyautasokat a szervezetében, bélrendszerében. Ezek azonban nem csak az ő, hanem a mi egészségünkre is kihatással lehetnek. 
Ugyanis némely bélféreg kutya és emberi szervezetben is túlságosan otthon érezheti magát, azaz zoonózis kockázata is fennáll.

Mostani blogbejegyzésünkben át fogjuk venni a kutya féregtelenítés minden részletét, csínját-bínját, tüneteit kezelési lehetőségeit. Kitérünk arra is, hogy milyen gyakran kell féreghajtót adni a kutyának. Felsoroljuk a leggyakoribb fereghajtó kutyáknak való változatait is. Így remélhetőleg a gazdi már tudni fogja, hogy miért is elengedhetetlen a feregtelenito tabletta kutyaknak minden életszakaszban! 

Nézzük is meg elsőként, hogy milyen kellemetlen pocak lakó társai lehetnek házikedvenceinknek.

Milyen kutya bélféreg fajták vannak? Avagy a nagy kutya giliszta kisokos

Sajnos számos, kisebb –nagyobb bélféreg gyötörheti kutyáinkat. A legfontosabbakat csoportokba szedtük, és részletesen bemutatjuk őket.

Galandférgek

Többféle galandféreg is előfordul a kutyáknál. Azonban mindegyikre igaz, hogy a kutyák bélcsatornájában vernek tanyát, és rendkívül hosszúra tudnak megnőni.

Az átlagos galandféreg hossza 40-50 cm, de feljegyeztek már 5 méteres fajokat is.

Nos, gondolom már ebből is belátod ez alapján, hogy mekkora kárt tudnak okozni az ekkora élősködők a kutyák esetében.

Hosszú, lapos, szalagszerű testük van, amelyek szelvényekre különülnek el. Egyedi tulajdonságuk, hogy szükségük van egy köztigazdára ahhoz, hogy végső célállatukban (kutyus, macska) kifejlődhessenek. A galandféreg kutya témáról még ezen az angol nyelvű oldalon is tudhatsz meg infókat.  

Az erdőbe sokat járó, vagy vadászó kutyák a legveszélyeztetettebb egyedek.

Melyik a leggyakoribb típus?

A vicces nevű, de annál nagyobb gondot okozó uborkamag-képű galandféreg (latin neve: Dypilidium caninum). Ennek a féregnek a közti gazdája nem más, mint a közönséges bolha.

A kutyusunk amikor bolhás, rágcsálással próbálja enyhíteni a viszketés amelyeket a kis ugráló paraziták okoznak. Ilyenkor azonban előfordulhat, hogy összerágcsál egy két bolhát akaratlanul is a kedvenc. Így pedig megfertőződik galandféreggel is a kutyánk

Ezért ha bolhás a házikedvenc, féreghajtó tabletta is szükséges a bolhaírtó csepp mellé!

 

kutya-belfereg

Orsóférgek

Ezek a férgek is bélcsatornában élnek, és elszívják a kutyánk elől a tápanyagokat. Akár 10-13 cm hosszúságúra is megnőhetnek ezek a spagetti tésztára hasonlító kis paraziták a kutyák esetében.

Ránk, emberekre is veszélyt jelent a kutyában élő orsóféreg (Toxocara canis). A leggyakrabban a kisgyermekeket érinti, mivel náluk gyakran marad el a kézmosás, kutyával való játék után.

Ennek ráadásul  van egy speciális tulajdonsága. Mivel nálunk nem érzi jól magát, hajlamos a szívbe, májba vándorolni, de akár a szembe, így akár vakságot is okozva. A legtöbb kiskutya féreghajtó ez ellen az élősködő ellen véd.

Ostor férgek

Az ostor férgek a hengeres férgek családjába tartoznak. Ezek tartoznak a leggyakoribb kutya / macska bélféreg típusok közé. Átlagosan 5-10 cm hosszúságra tudnak megnőni. nagyon ritkán jelennek meg a székletben, akkor viszont nagyon vékony fonálként, amelynek az egyik vége szélesebb.

A vakbélben telepednek meg, és nagyon nehezen mutathatóak ki, ugyanis nagyon kevés petét ürítenek. Leggyakoribb típusa a Trixhuris vulpis nevű ostorféreg.

Ez is zoonózis, azaz ránk is veszélyt jelentő megbetegedés ez alapján. Ezért is nagyon fontos a kutya fèreghajtó rendszeres használata!

Kampós féreg

A fonálférgek egy másik típusa, az orsóférgek mellett. Nagyon apró férgek, amelyek a vékonybélhez tapadva vért szívnak. Már az anyaméhben elkaphatja a kölyökkutya.  Leggyakoribb típusa az Ancylostoma caninum latin névre „hallgató” faj.

Miután vért szívnak el, leggyakoribb tünete a halvány nyálkahártya.

Szívféreg

A szívférgesség ma már hazánkban is komoly gondot jelentő megbetegedést jelent. Korábban már írtunk részletesen a  Szívférgesség- új veszély fenyegeti kedvenceinket címmel.

A szívféreg lárvákat a szúnyog terjeszti, így a legjobb, ha szúnyogriasztó hatással is rendelkező cseppet használsz bolha-kullancs ellen már kölyök kortól kezdve. Ilyen például az Advantix vagy Vectra 3d csepp.

+1 élősködő: a Giardia

Bár hivatalosan nem féreg, gyakran emlegetik egy lapon velük. Ez egy egysejtű protozoon, amely egyúttal zoonózis is. Macskára, kutyákra, emberekre is veszélyes, és könnyen átjut.

A vékonybélben élősködnek, és súlyos tápanyaghiányt okozhatnak a gazdatestben. Tünetei a fogyás, étvágytalanság, össze-visszajelentkező nyálkás (ritkán véres) hasmenés.

De előfordulhat tünetmentes hordozás is, amely megnehezíti a diagnosztizálást.

Ez ellen is van megoldás! Sűrű féreghajtás kölyök kutya illetve felnőtt kutyusok számára, bizonyos készítménnyel!

  kiskutya-fereghajtas 

Hogyan lesz férges kutya az otthonodban?

Sajnos azt kell mondanunk, hogy nagyon könnyen megfertőződhet bármely házikedvenc a férgekkel.

Ugyanis a féregpeték rendkívül ellenállóak a környezetükkel szemben. Elég, ha egy férges kutya széklete valahol itt marad az út szélén és csak megszagolgatja, vagy a közeli fűszálat megnyalta a te kutyusod.

Most felsoroljuk, hogy hogyan kaphat el férgességet a kutyád.

-       már az anyaméhben, a fertőzött anyakutyától

-       szoptatás során az anyatejjel

-       fertőzött földet evett, túrta bele az orrát, stb.

-       bolha által

-       fertőzött préda állattal, vagy döglött állat elfogyasztásával

-       nyers hússal való érintkezés (birkavágás, vadászat stb. során kapott belsőség, stb.)

-       férges kutya székletével való érintkezés

Sajnos mivel nagyon sok a kijárós, vagy kóbor állat, így észrevétlenül is terjesztik a parazitákat. Tehát te hiába használsz kutya féreghajtó tablettát, ahogy évente egyszer illik, ha folyamatosan oda piszkít a kertedbe egy kóbor cica. Így jogosan merül fel benned a kérdés, hogy a féreghajtó kutyáknak milyen gyakran adható, hogy elkerüld a bajt.

 

Mikor kell féreghajtó tabletta kutyáknak?

Ahogy már fentebb írtuk, a kölyökkutyák már az anyaméhben is megfertőződhetnek sajnos különféle parazitákkal. Ezért is nagyon fontos az anyakutyák időben történő kezelése valamilyen fèreg hajtó készítmény segítségével. (a pontos utasításait az állatorvosnak tartsuk be és más élősködők ellen is védjük!) 

De nézzük most szépen kor szerint végig.

-       tüzelés előtt érdemes a fedezés előtt lévő szukát féreghajtani ( ha nagyon szükséges, a vemhesség 40.napjától, állatorvossal konzultálás után lehetséges még egyszer)

-       utána fialás után 2 héttel az anyát,

-       kiskutyák féregtelenítése: a kölyköket 2-4-6-8-10-12 hetes korukban

-       Ha a kölyökkutya féreghajtás kész: utána pedig évente egyszer kötelező, de 3 havonta ajánlott életük végig.

Melyek a kutya férgesség tünetei?

Óriási tévhit, hogy csak akkor kell használni ilyen tablettát, hogy ha látunk bármit a kakiban. A legtöbb esetben semmilyen, szabad szemmel látható dolgot nem vesznek észre a gazdik, miközben pedig igencsak férges a házikedvenc. Ezért a féreghajtó kutya számára, (vagy ahogy néhányan tévesen nevezik: gilisztahajtó kutyáknak) alapkészítmény kell, hogy legyen.

 

fereghajtas-kutyaknal

 

De akkor mik utalhatnak arra, hogy parazita lapul a pocakban?  Melyek a férgesség tünetei?

-       húzza a fenekét a földön/ szőnyegen = radírozik

-       hányás

-       hasmenés (nyálkás, vagy véres esetenként)

-       fogyás

-       nyalogatja a fenekét gyakran

-       fénytelen, fakó szőrzet, erősebb szőrhullás

-       nagy, felpuffadt has (főleg kölyökkutyáknál jellemző a hordóhas)

Nagyon súlyos esetben, kölyökkutyáknál lehetnek idegrendszeri tünetek is, a férgek által termelt toxinok miatt. Emellett megjelenik a köhögés, fulladás is. Ez okozhatja a kölykök halálát is sajnos.

Bizonyos esetekben láthatsz uborkamag (rizsszem) szerű dolgot a székletben, vagy spagetti szerű, cérnaszerű férgeket, súlyos fertőzés esetén.

Kölyökkutyáknál, nagyszámú féreg esetén előfordulhat, hogy a hányásban is találhatóak férgek.

Hogyan lehet diagnosztizálni a férgességet?

A legbiztosabb módszer a laboratóriumi széklet vizsgálat.

Ehhez az szükséges, hogy vegyél egy tisztára elmosott és elöblített befőttes üveget, vagy gyógyszertárban kapható székletgyűjtő dobozkát.

Ezután jön a legundibb dolog: a „legcuccosabb”, legnyálkásabb részéből a kakinak tegyél az üvegbe/ dobozba. Nem kell azonban az egész mennyiség, csupán egy nagyobb diónyit szedj össze. Ennyi bőven elég a vizsgálathoz.

Az edénykére írd fel a neved és a kutyád adatait és battyogj be vele a legközelebbi rendelőbe. Ha nem tudod frissen leszállítani a dokinak, addig tárold hűtőben a motyót, becsomagolva jó alaposan.

A laborban pedig mikroszkópos vizsgálatnak fogják alávetni a mintát. Érdemes egyúttal már baktériumokra is megvizsgáltatni, hátha az (is) áll a tünetek hátterében.

kutya-fereghajtas

 

Általános kutya féreghajtó készítmények

Ha a vizsgálat egyértelműen megállapította, hogy férgesség van a problémák mögött, akkor ideje bevetni a különféle pirulákat. Szerencsére létezik már rengeteg fajta féregtelenítő tabletta kutyának. Ilyenkor minden gazdiban azonnal felmerül a kérdés, hogy hol lehet féreghajtót venni kutyának. Ebben is segítünk!

A legtöbb ilyen kutya féreghajtó állateledel és felszereléseket is árusító üzletben is kapható. Némelyik azonban csak állatpatikában illetve állatorvosi rendelőben.

Nézzük meg, melyek azok a hatóanyagok, amelyek a legtöbb féreg ellen hatásosak.

-       Prazikvantel

-       Fenbendazol

-       Pirantel

A legtöbb készítmény ezek kombinációját tartalmazza. (ezért is hívjuk ezeket kombinált féreghajtóknak) Ilyen termékek: Drontal, Dehinel, Cestal plus, Aniprantel és társai.

Nincs konkrétan jó válasz arra, hogy melyik a legjobb féreghajtó kutyáknak. A hatóanyag azonos, a vivőanyag és az ízesítésben különböznek a legtöbb esetben. Vagy egyik-másik hatóanyag koncentrációja más.

Van, hogy az egyik féreghajtó hasmenés okozója lesz a kutyusodnál, míg a másiknál semmi probléma nem jelentkezik.

Ha az egyikre érzékenyebben reagált a kutyád, akkor érdemes legközelebb egy másik fereghajto keszítményt kipróbálni. A különböző féreghajtó hatása kutyáknál azonban teljesen ugyanaz.

Ezek a készítmények a fentebb említett bizonyos orsó, ostor, galandféreg és kampós féreg fajtákra hatásosak. 

A kölyökkutyák 6 hetes korától ezt a készítményt kell adni, minimum évente egyszer, de 3 havonta ajánlott leginkább. A fiatalabb kölyökkutyáknak, illetve a vemhes szukáknak azonban másfajta készítményt kell adni. Nézzük is meg részletesebben.

Kölyökkutya féregtelenítése

Ahogy már korábban írtuk, a vemhesség speciális állapota miatt csak bizonyos típusú féreghajtókat szabad alkalmazni akkortájt. Azonban a feregtelenito kutyaknak még ebben az állapotban is szükséges!

Igyekezzünk még előtte kombinált tablettát használni.

Ha szükséges a vemhesség alatti féreghajtás (pl. mentett kutyánál, gyanított féregfertőzésnél stb.) akkor a 40. naptól kezdve lehet egy egyhatóanyagos féreghajtót használni az anyakutyánál.

 

fereghajtas-kolyokkutya

 

Ugyanezen készítmény paszta változatát kell majd bevetni a kölyöknél.

Milyen időközönként kell féreghajtót adni a kutyának?

A kölyökkutyákat 2 hetes koruktól 2 hetente kell féreghajtani. Tehát 2-4-6 hetes korban szükséges pasztával, majd utána már kombinált tablettával. Függetlenül attól, hogy jelentkezik-e a kutya féreghajtó hatása vagy sem.

Ezen termékek: A Ferdocat tabletta a mamának, a bélférgek ellen a Ferdocat paszta pedig a kölyköknek való változat.. A 2 hetes kiskutya féregtelenítése tehát ezzel a készítménnyel kezdődik. A féreghajtó paszta kutyáknak persze felnőtt korban is adható kistestűeknél ha a tabletta beadás nem megoldható.

Ezek mivel csak fenbendazolt tartalmaznak, nem minden féreg ellen megfelelőek. A kutya féreghajtó tabletta adagolása pedig az állatorvos utasításai alapján történjen!

Speciális féreghajtó tabletta kutyáknak

De mi a helyzet a szívféreggel? Arra is jó a fereghajto kutyaknak? Nos, az egy specifikus fonálféreg fajta, amely nagyon veszélyes állapotot hozhat elő, ha elpusztul a szív artériában például.

Éppen ezért, olyan kombinált típusú készítményt, amely a szívféregre is hat, csak állatpatikában / rendelőben kapni, negatív eredményű szívféreg teszt felmutatásával.

Ilyen termékek : Milprazon, Milpro, vagy például a bolha-kullancs írtásra is alkalmas Nexgard spectra vagy Simparica Trio.

A Simparica trio tabletta vélemények alapján a népszerű termékek közé tartozik.

Féregtelenítés cseppekkel

Ha a kedvenced le van szűrve szívféregre, akkor választhatsz spot on cseppeket is féreghajtásra. Azonban ezek sem széles spektrumú termékek, úgyhogy azért ne ezt válaszd egész évben.

Az évi 2-3 egyéb alkalomra használd inkább a széles spektrumú féreghajtó kutyáknak javasolt termékeit! Többek között ez arra a kérdésre is a válasz, hogy Milprazon milyen gyakran adható.

Nézz szét a kínálatban, konzultálj az állatorvosoddal, hogy kiválaszthasd, melyik lesz a számodra szimpatikus féreghajtó kutyának.

Mennyi féreghajtót kell adni a kutyának a bélférgek ellen? Azaz a féreghajtó adagolása kutyáknak

Az egyféle hatóanyagot tartalmazó Ferdocat paszta ( ez a kölyök kutya féreghajtó) adagolása nagyon egyszerű. A tubus injektorán 15 beosztás van. 1 gr gél 1 testtömeg kg-ra szükséges.

Tehát ha a kölyökkutya 2 kg, akkor 2-esig kell tekerni a karikát. Így pontos az adagolás. És ahogy a ferdocat paszta vélemények mutatják, tényleg pofon egyszerű használni a terméket.

A tabletták a legtöbb esetben úgy vannak elkészítve, hogy 1 tabletta/ 10 ttkg.

Így tehát a dehinel plus adagolás, vagy más féreghajto adagolása is megegyezik ezzel.

Vannak azonban olyanok, amelyek koncentráltabbra vannak elkészítve, nagy kutyusoknak. Ilyen pl. a Drontal plus 35+- Így egy tablettát elegendő adagolni a 35 kg-os kutyák számára.

 

fereghajto-kutyaknak 

Milyen gyakran ajánlott a féreghajtás kutyáknál?

Mint ahogy már korábban írtuk, törvény szerint évente egyszer kötelező a kutyákat kombinált típusú féreghajtóval kezelni. Azonban a legtöbb állatorvos egyetért azzal, hogy 3 havonta ajánlott az újbóli kezelés felnőtt kutyák esetén a megfelelő féreghajtók használatával.

Ez különösen fontos és javasolt azokban a családokban, ahol kisgyerek van!

Kutya féreghajtó mennyi idő alatt hat?

Ha te is feltetted magadban ezt a kérdést, ,( hogy a féreghajtó mennyi idő alatt hat) most jól figyelj! Nos, a legtöbb kutya féreghajtó tabletta eredményét már pár nap múlva tapasztalhatod. Ugyanis általában 2-3 nap alatt az elpusztult férgek már végigmennek és ürülnek is a fertőzött kutyus testéből. Ezzel meg is találtad a választ arra, hogy a féreghajtó kutyáknak mikor hat.

Azonban ha féreghajtás után 2-3 nappal bármilyen féregszerű dolgot vélsz felfedezni a kakiban, akkor bizony kéthetente kell ismételni a műveletet. Ilyenkor egészen addig kell ismételni a féregtelenítő kutyáknak adagolását, amíg már nincs több féregpete vagy elhullott féreg a székletében.

Mennyi idő alatt hat a féreghajtó, ha a kutyus nagyon sok féreggel fertőzött?

Ha a kutyusunkon látszik, hogy bizony kutya féregtelenítő tabletta, akkor egyszeri kezelés nem lesz hatékony. Ilyenkor a kiskutya féregtelenítés, illetve a felnőtt kutyák féregtelenítése is fokozott óvatossággal kell történjen a toxikózis miatt. (Erről a következő fejezetben írunk). Ilyen esetben előfordulhat, hogy csak fele adagban adandó a kutyának féreghajtó tabletta, mint amit a súlya megkövetelne.

Emellett pedig a kölyök kutya féregtelenítése és a féregtelenitő kutyának (felnőtteknek) is kéthetente addig történjen amíg teljesen „tiszták” nem lesznek. Ez akár 4-5 alkalmat is jelenthet.

Ennyi rutin után féreghajtó beadása kutyáknak gyerekjáték lesz.

A féreghajtó mellékhatásai

Sajnos akármennyire is a jó szándék vezérel minket, amikor a kiskutya féreghajtás procedúráját visszük véghez, tudnunk kell, hogy számítani kell bizonyos mellékhatásokra. Többek között előfordulhat kutya féreghajtó után hasmenés is.

Ezek némelyike (legtöbbje) magától rendeződik egy-két napon belül. Azonban ha a bélférgek jelentős mennyiségben vannak jelen, komolyabb tünetek jelentkezhetnek. Nézzük meg tehát milyen szimptómákat produkálhat a kutya féreghajtás után! Vagyis következzenek a féreghajtás utáni tünetek kutyáknál.

A kutya féreghajtó mellékhatás listája

-       hányás

-       féreghajtó után hasmenés gyakori

-       étvágytalanság

-       nyálzás

-       hasi fájdalmak gyakoriak mint féreghajtó mellékhatása kutyáknál (a sok féreg miatt)

-       bőrkiütés, csalánkiütés, ödéma nagyon ritka esetben

-       nagyszámú férgek esetén, fiatal kölyköknél előfordulhat, hogy férek toxikózis lép fel és ez elhulláshoz is vezethet sajnos.

 

fereghajto

A kutya féreghajtás házilag-  kutya féregtelenítés házilag

Sokan szeretnék otthon, házi kutyult szerekkel letudni a féreghajtást. Azonban mi ezt nem tudjuk jó szívvel javasolni. Persze létezik természetes féreghajtó kutyáknak, érdemes azonban egy kicsit jobban belemélyedni a témába, ha fontos számunkra a teljeskörű védelem. Ugyanis a féreghajtó kutyáknak házilag készített módszerekkel nem feltétlenül jelent biztonságot. És az sem biztos hogy a férges kutya kezelése házilag, anyagilag jobban megérné, mint a pár száz forintos orvosi tabletta.

Néphiedelmek vannak azzal kapcsolatban, hogy havonta le kell tuszkolni szegény Buksi szájába egy-két gerezd fokhagymát, és akkor gond letudva, meg volt a féregtelenítő kutyának. Azonban nem ilyen egyszerű a dolog. Ráadásul a házilag gyártott féreghajtó kutyáknak adagolás szempontjából is okozhat fejtörést.

Vannak természetes készítmények, amelyek nagy eséllyel beválnak, mint házi féreghajtók, ez tény.

Ezek a féreg hajtó termékek gyógynövényeket tartalmaznak főként. Mivel a kutya féregtelenítése fokhagymával hiedelem némi jogos alapokon nyugszik, így  néhány terméke esetén ezt is belekeverték a receptúrába.

kolyok-kutya-fereghajto

 

 

Azért biztos, ami tuti alapon az első féreghajtó kiskutyáknak egy normál, állatorvosi termék legyen és ne egy gilisztahajtó házilag. Hiszen mint láthattuk fentebb, az egyféle hatóanyagú féreghajtó kölyökkutyáknak a számukra legveszélyesebb orsóférgek ellen mindenképpen szükséges.

Nekünk is kellhet féreghajtó? Milyen emberi féregtelenítő tabletta létezik?

Sajnos a legalaposabb takarítás, kézmosás esetén is előfordulhat, hogy mi, gazdik is fertőződünk parazitákkal, vagy egyéb élősködők típusaival.

És egyáltalán nem biztos, hogy a háziállatunktól kapjuk el. Elég, ha a gyerkőc egy köztéri homokozóban benyel egy kis homokot a megfelelő pillanatban… ahol előtte egy kóbor cicus elvégezte a dolgát. És voilá, az egész család elkaphatja akár háziállat tartása nélkül is a férgeket.

Tévhit, hogy közvetlenül érintkeznünk kell tehát a bélférges széklettel.

Ezért is nagyon fontos, hogy a kutyázás, macskázás után kezet mossunk, és hogy ne piszkáljunk a szánkba koszos kézzel!

A tünetek nálunk is hasonlóak: puffadás, hasi fájdalmak, hasmenés jelentkezik, illetve sok esetben fogyás. Gyakori még az esti popsiviszketés kellemetlen tünete.

kutya-feregtelenites

De ahogy a féregtelenítés kutyáknál, úgy az embereknél is lehetséges. Az emberi féreghajtót a házi orvos tudja felírni, mivel vényköteles termék. Vagyis létezik gyógyszertárban kapható féreghajtó embereknek is. De reméljük erre nem lesz sosem szükség!

A kutyák és macskák rendszeres féreghajtása a gondos gazdi egyik alap tulajdonsága! Ő a felelős a kutyusa egészségéért! Védjük meg háziállatainkat és magunkat is a felesleges veszélytől, amelyet ezek a paraziták jelentenek. Ajánlott automatikusan 3 havonta beadni a megfelelő féregtelenítő tablettát, és akkor nem kell aggódnunk ettől a csúnya dologtól!

A kölyök kutya féreghajtása természetesen az állatorvos tanácsai alapján és sűrűséggel történjen!

Időszerű a féreghajtás kutya pajtidnál? Akkor látogass el a Kutya féreghajtó kategóriánkba és válassz a kutyusodnak megfelelő készítményt!

 

Kapcsolódó termékek

Advantix spot on 2,5 ml; 10-25kg 1X

Az Advantix Spot On oldat egy repellens hatású Spot On (10-25 kg közötti) kutyák számára kullancsok, bolhák, szúnyogok, lepkeszúnyogok, legyek és tetvek ellen.
Raktáron
3.790 Ft -tól
(52)

Vectra 3D 25-40kg 1db pipetta

A Vectra csepp ötszörös védelem bolha, kullancs, igazi szúnyog, lepkeszúnyog és szuronyos istállólégy ellen.
Raktáron
4.138 Ft -tól
(18)

Cestal Plus Rágótabletta 2 x

A Cestal Plus féreghajtó rágótabletta kutyák valamennyi jelentős bélféreg-fertőzöttségének kezelésére alkalmas készítmény.
Raktáron
1.690 Ft
(18)

Ferdocat 500mg Tabletta 10 x

A Ferdocat Tabletta A.U.V.  egy féreghajtó tabletta, amely a célállatokban az alább felsorolt parazitafajok által okozott fertőzések kezelésére szolgál: orsóférgek, kampósférgek, ostorféreg, tüdőféreg, Protozoon: Giardia fajok. Vemhes szukákban a vemhesség 40.-ik napjától: Toxocara canis és Ancylostoma caninum.
Raktáron
3.990 Ft
(6)

FERDOCAT BELSŐLEGES GÉL A.U.V. 6g

A Ferdocat belsőleges féreghajtó gél A.U.V. a célállatokban az alább felsorolt parazitafajok által okozott fertőzések kezelésére szolgál: orsóférgek, kampósférgek, ostorféreg, tüdőféreg, Protozoon: Giardia fajok. Vemhes szukákban a vemhesség 40.-ik napjától: Toxocara canis és Ancylostoma caninum.
Raktáron
4.090 Ft
(5)