Idős kutya betegségek- Ezekre figyelj oda korosodó ebednél

Idős kutya betegségek- Ezekre figyelj oda korosodó ebednél

Sajnos akár csak nálunk, úgy kedvenceinknél is előfordulhatnak idős kutya betegségek.

Ebben a cikkünkben felsoroljuk a leggyakoribb kórságokat, amelyek előfordulhatnak, ahogy kutyusunk pofija egyre őszül. Persze egyes betegségek fiatalabb, akár 4-6 éves kutyánál is előfordulhatnak.

Egyes kutya betegségek tünetei félrevezetőek is lehetnek. Így arra kérünk, cikkünket tekintsd általános háttértudásnak. Ha bármilyen tünetet észlelsz kedvenceden, mindig fordulj állatorvoshoz!

Sok gazdi fajtaspecifikusan keresgél az interneten: németjuhász betegsége, foxterrier betegségei, yorkie betegségek. Azonban a valóság ettől sokkal árnyaltabb. Legyen kis, vagy éppen nagy termetű kutya, betegségek, főleg idős korban fajtától függetlenül előjöhetnek.

Egyes betegségeket hozzá értő táplálással, megfelelő étrendkiegészítőkkel meg lehet előzni. Azonban lehet, hogy más kórságra semmilyen idős kutya vitamin nem fog csodás gyógyulást eredményezni.

Rövid tartalomjegyzék

-Mikortól számít „öreg kutyának” a kedvenced?

-Ezek a kutya öregedés jelei 

-A leggyakoribb kutya betegségek idős korban

-Milyen idős kutya vitaminok és étrendkiegészítők ajánlottak?

-Honnan tudom, hogy itt az idő elengedni? – Pontrendszeres segítség

 

idos-kutya-betegsegek

 

Mikortól számít „öreg kutyának” a kedvenced?

Amikor magunkhoz veszünk egy tejcsi illatú, kerek pocakú, nyüszögő babakutyát, még eszünkbe sincs arra gondolni, hogy egyszer majd öreg kutya lesz. Azonban gyorsabban telnek az évek, mint ahogy azt a gazdi gondolná. Egyik pillanatban még babakutya, majd rosszalkodó tinédzser, aktív felnőtt, majd már lassuló őszülő eb sétál mellettünk.

De mikortól is számít idősnek egy kutya?

Kistermetű (1-10 kg között) kutyáknál: A kisebb méretű kutyák általában tovább élnek. Átlagosan 10-17 évig. Ezért náluk az idős kort 10 év felett határozzuk meg.

Közép termetű (10-30 kg közötti) kutyáknál: Az ilyen kutyák általában 8-14 évet élnek, így 8-9 éves kortól kezdve számítanak senior kutyának.

Nagy termetű (30-45kg) kutyusoknál: A nagy kutyák 8-13 évet élnek így őket 7-8 évtől tekintjük idősnek.

Óriás termetűek (45 kg+): Az ilyen nagy ebeknél gyakori, hogy csupán 6-10 évet élnek. Emiatt ők már 5 év felett akár idősnek tekinthetőek. Pl. Német dog, Berni pásztor. 

 

idos-kutya-bepisil

 

Ezek a kutya öregedés jelei

Egyes kutyusok nagyon sokáig aktívak maradnak, majd hirtelen kezd el „romlani” az állapotuk. Míg más kutyák lassan, fokozatosan válnak komótos öregúrrá/ öreglánnyá.

Vannak általános tünetek, amelyek azt jelzik, hogy kutyusod kezd egyre idősebb lenni, de nem feltétlenül kell betegségre gyanakodni.

Az alábbi tünetek lehetnek a kutya öregedés jelei:
-       már nem olyan aktív, kevesebb mozgást igényel, lassabban mozog
-       napközben is többet alszik
-       kevésbé akar játszani játékokkal, fajtársakkal
-       türelmetlen, ideges lesz a kölyök/játszani akar kutyákkal szemben
-       reggelente nehezebben kel fel, „be kell járódjanak az ízületei”.
-       már nem tudja 8-10 órán át tartani a pisit/kaki, gyakrabban kérezkedik ki
-       a bundájuk fakóbb lesz, a szőre jobban hullhat, őszül a pofájánál
-       hajlamosabbak lehet az immunrendszer gyengülése miatt fertőzésekre, betegségekre
-       kevesebb / nagyobb lesz az étvágya a korábbiakhoz képest


A bejegyzésünk további részében átvesszük röviden azokat a megbetegedéseket, amely előfordulhatnak idős korban a kedvenceinknél.

 

idos-kutya-szivbeteg

 

A leggyakoribb kutya betegségek idős korban

Ha azt látod, hogy az öreg kutya nem eszik csak iszik, akkor értelemszerűen első dolgod az állatorvos felkeresése legyen. Hiszen ez már egy olyan tünet, ami azonnali kezelést igényel.

Van olyan, hogy a kutya betegségek tünetek alapján könnyen diagnosztizálhatóak, azonban egyes kórok vérvizsgálat, ultrahang és egyéb módszerek alapján derülnek ki sok esetben.

Így, ha kedvenced eléri az idősebb kort, érdemes egy általános hasi ultrahangra, illetve vérvételre elvinni, hogy fényt derülhessen esetleg egy lappangó, még kezelhető betegségre.


Gyakori dolog, hogy idősödő négylábú esetén különböző bőr kinövések jelentkeznek (szemölcsök). Ezek a legtöbbször nem rosszindulatú elváltozások és nem is válik azzá később sem.  A legjobb, amit tehetsz, hogy nem piszkálod.

De milyen kórok jelentkeznek még leggyakrabban a négylábú barátodnál? Olvass hát tovább!

 

Szőr és bőrtáplálás a maximumon

 

A kutya demencia vagyis a CCD (canine cognitive dysfunkction)

A kiskedvenceinknél is előfordulhat az „elbutulás”. Egyes napokon jobb, máskor rosszabb lehet a kutyusunk állapota. Gyakran „Sundowner- szindrómának” is nevezik, ugyanis a gazdik az est közeledtével látják a viselkedésbeli változásokat.

A tünetei:

-       zavartság, tájékozódási zavar

-       fokozottan érzékeny lesz a hangokra, amelyekre előtte nem reagált

-       ugatósabb lesz a megszokottnál

-       kevésbé keresi a gazdi vagy más kutyák társaságát

-       agresszió, vagy szeparációs szorongás is előjöhet

-       körbe-körbe járkálás

-       éjszakai nyugtalanság, napközben többet alszik

Hogy segíthetsz kutyusodnak, ha demenciája van?

 

idos-kutya

 

A következő dolgok ezen forrás szerint segíthetnek:

-       tartsd a napi rutint (etetési, séta idők)

-       mentális stimulációk, pl. snack labdával 

-       sok testmozgás, hogy elfáradjon és csökkenjen az éjszakai mászkálás

-       adj olyan étrendkiegészítőket, amelyek támogatják az agy sejtmembránjait. pl: Lazacolajok, Máriatövis magolaj 

Az egyik leggyakoribb kutya betegség: vesebajok

Mind macskáknál, mind kutyáknál sajnos nagyon gyakori az időskori veseelégtelenség. Ez a betegség még a tünetek megmutatkozása előtt kimutatható egy egyszerű vérvétellel. Így nagyon fontos ezen kór esetén a korai diagnosztizálás és megfelelő kezelés.
 

A vese (páros szerv) ugyanis az egyetlen olyan, amely nem képes a regenerálódásra és a kialakult kórnak csak a szinten tartása vagy a betegség előrehaladásának lassítása a cél.


A veseelégtelenség, vesebetegség tünetei kutyáknál

-       acetonos, bűzös lehelet

-       hirtelen fogyás

-       csapzott szőrzet, amely erősen hullik,

-       halvány nyálkahártyák

-       fogyás

-       sok pisilés, a vizelet sötétebb sárga lehet

 

idos-kutyaknak-vitamin

 

A kezelés első lépése a vese tehermentesítése. Emiatt az állatorvos alacsony fehérje és foszfortartalmú tápot írhat elő, vagy akár foszfor megkötő étrendkiegészítőt, mint amilyen az Ipakitin. Ha az állapot rosszabbodik, infúzió kúra is szükséges lehet, más egyebek mellett.

Májbetegség idős kutyák másik gyakori baja

Különféle májbetegségek lehetségesek a kor előrehaladtával a kiskedvenceinknél is, pl. a májelégtelenség.

A májbetegségek tünetei az alábbiak lehetnek:

-       étvágytalanság, fogyás

-       hányás/hasmenés

-       sötét vizelet

-       letargia,

-       sárga szemfehérje, nyálkahártyák

-       folyadék a hasüregben

Szerencsére időben észrevéve, a máj könnyen regenerálható a vesével ellentétben. A Hepa pet plus tabletta máriatövis mag tartalmával segíti a májműködést.

A kutyabetegségek rettegett fajtája: rák

Sajnos nem csak minket, embereket, hanem szőrös kis négylábúinkat is veszélyezteti ez a kór. Attól függően, hogy hol üti fel a fejét, sokféle tünetet produkál.  Lehet véres vizelet, krónikus hasmenés, hányás, csomó a bőr alatt, fogyás, étvágytalanság, vagy akár áttét esetén idős kutya köhögés is utalhat rá.

Természetesen egyes esetekben könnyen megoldható a műtét, (pl. egy emlőráknál, idősebb kutyák esetén) míg máskor nem. Ilyenkor immunerősítés, idős kutyának vitamin pótlás, és később pedig fájdalomcsillapítók mellett (szükség szerint) éli le a maradék életét.

Szerencsére manapság már kemoterápia is elérhető, és akár teljes gyógyulás is lehetséges még az ő korában is.
 

kutya-betegsegek-tunetei

 

Gyakori idős kutya gond: szürkehályog és zöldhályog kutyáknál

Szintén nagyon gyakori, hogy a blökik látása romlik az idővel. Míg a felhős pupillákat okozó szürkehályog nem életveszélyes állapot, a zöldhályog gyorsan és teljes vakságot is okozhat.

A szürkehályog kutyáknál lassan alakul ki a legtöbbször, és így a kutyusok apránként hozzá szoknak a látásromlás tényéhez. Eleinte csak például. szürkületkor vagy az esti sétáknál veheted észre, hogy kedvenced bizonytalanabb a szabadban, vagy reagál túlzottan egyes dolgokra.
 

Süketség

A természetes öregedési folyamat része, hogy a kedvencünk hallása romolhat. Egyes kutyáknál ez korábban, míg másoknál egészen későn jöhet elő. Szerencsére, a kutyák jobban támaszkodnak az orrukra, illetve a gazdik kézmozdulataira akár, úgyhogy ez nem szokott gond lenni.

Sok esetben a magas hangokra például sípolásra még jól reagálnak, viszont már egy tapsot nem hallanak. Ezért, ha már a kutyusod nem jól hall, nem érdemes póráz nélkül sétálnotok, mert nem fogja hallani, ha hívod. Erre sajnos fel kell előre készülni.
 

Ha az idős kutya bepisil: inkontinencia / hólyagproblémák

Az idősebb korban többféle okból is kialakulhat kutya vizelettartási probléma.

A vizelettartási probléma kutyáknál jöhet abból, hogy a hólyagot zárva tartó izmok állapota romlik. Ilyenkor nem bírja már 8-10 órán át tartani majd a pisit, mert kevesebb feszülés is már ürítést okoz. Komolyan inkontinencia esetén már folyamatosan csöpögő vizelet, alvás közbeni bepisilés is jelentkezhet.

Gyakori vizelés egyéb okai

De bepisilést okozhat pl. egy hólyaggyulladás vagy húgykövesség is. Így, ha idős kutya vizelettartási probléma lépett fel, mindenképpen vizsgáltasd ki állatorvos segítségével, hogy mi állhat a vizelés gond mögött.

 

kutya-betegsegek


 

Osteoarthritis és egyéb ízületi gondok

Főleg nagy és óriás testű kutya fajták, illet túlsúlyos kedvencek esetén gyakori megbetegedés az osteoarthritis. Ez lényegében azt jelenti, hogy a csontok egymáshoz dörzsölődnek, ez fájdalmas járást és gyulladást okoz.

Tünetei az alábbiak lehetnek:

-       csökkent aktivitás, nem szívesen mozog az idősödő eb

-       ha sokáig pihent, utána merev lesz, idő amíg „bemelegszik az ízület”

-       sántaság, vagy az egyik láb kímélése

-       nem szívesen lépcsőzik, mászik kanapéra pl.

-       fájdalom jeleit látja rajta a gazdi, pl. nyöszörög 

Elhízás és cukorbetegség

Sok esetben, amikor kedvencünk nem olyan aktív már, elfelejtkezünk arról, hogy bizony a kalóriából is illene visszább venni. És egyszer csak azt vesszük majd észre, hogy malacka módjára szinte gurul majd a korosodó kis kedvencünk. Ez azonban abszolút nem előnyére van a kutyáknak.

Ugyanis az elhízás sok szövődményt okozhat. Megterheli az ízületeket még jobban, növeli a pajzmirigybetegség, a Cushing kór kockázatát. Ezen felül pedig a cukorbetegség is kialakulhat.

Ez pedig kutyusoknál is súlyos betegség, amelyet szigorú diétával és napi injekciózással lehet csak karban tartani.

 

kutya-oregedes-jelei

 

A cukorbetegség tünetei kutyáknál:

-       fokozott szomjúság és vizelés

-       fokozott éhségérzet, mellette viszont fogy a kutya

-       szürkehályog

-       kóvályog, gyenge

-       gyakori fertőzések

Mit tehetsz a megelőzésért?

-       mozogj rendszeresen kutyusoddal

-       vegyél vissza a nassolásból nála

-       válassz neki light kutyatápot amely csökkentett kalóriatartalmú, de emelt rosttartalmú. Így nem lesz éhes mellette a kutyád.
 

 Rossz lehelet? Ez a fogkövesedés

Szinte felfordul a gyomrod, amikor rád lehel a kutyusod? Akkor szinte biztos, hogy fogkövesség áll a háttérben! Ez azonban nem csak úgymond „esztétikai” probléma a szájüregi gond, hanem további következményeket is okozhat.

A fogkövesség jelei és következményei:

-       fogkő fogakon

-       gyulladt, piros íny

-       fájdalmas, mozgó fogak

-       foghullás, a fogkövesedés súlyos esetében

-       a fogkő üregeiben lévő baktériumok a véráramba jutva szívbelhártya gyulladást és vese betegséget is okozhatnak

Mit tehetsz a fogkő ellen?

-       ha hozzá tudod szoktatni, akkor moss neki heti 2-3 alkalommal fogat

-       használj Leiky Dentanol port, amely segíti azt, hogy a lepedék ne tapadjon meg olyan gyorsan a kutyusod fogán

-       adj neki kemény rágcsákat, mint pl. Churpi, kávéfa rágóbot

-        rendszeresen vidd fogkőleszedésre állatorvoshoz ( 2-3 évente)

 

idos-kutya-fogproblema


 

Emésztési panaszok

Ahogy nálunk, úgy a kutyáknál is idővel máshogy alakulnak a pocakban a dolgok. Egyes kutyák ahogy öregednek, hajlamosak lehetnek arra, hogy a korábban jól megszokott táplálékot már nem tolerálják. Azaz hasmenés vagy gyakori székelés jelentkezik. Ilyenkor érdemesebb egy másik fehérje és szénhidrát forrásra vagy kímélőbb étrendre váltani. Például, ha eddig marhás- burgonyás tápot evett, kapjon halas-rizseset.

Más kutyákkal pedig pont az ellentéte fordul elő: székrekedés. Ebben az esetben egy rostdúsabb táplálék beválhat. 

Szívelégtelenség

Sajnos nem csak kiskutyád kognitív képessége csökken, hanem a szerveié is. Így emiatt gyakori probléma az időskori szívelégtelenség is. Ezek többsége megfelelő gyógyszerekkel kezelhető és karban tartható szerencsére.

A szívbetegségek tünetei kutyáknál:

-       köhögés

-       fáradtság

-       erőteljes légzés

-       rosszullét aktivitáskor, akár ájulás

-       letargia

 

vizelettartasi-problema-kutyaknal


Ivaros kanoknál: prosztata gondok

Kutatások szerint a 8 évnél idősebb, nem ivartalanított kan kutyák 80%-nál jelentkezik a prosztata megnagyobbodás. Ez sok esetben csak vizelési zavart, némi kellemetlenséget, széklet ürítési nehézsége okoz a kutyáknál.

Súlyosabb esetben vér vagy genny is ürülhet a péniszből. A prosztatában ciszták is képződhetnek, gyulladás is jelentkezhet, illetve ritkább esetben még el is rákosodhat sajnos.
 

Éppen ezért, a prosztata gondok elkerülése érdekében ajánlott a nem tenyésztésre szánt kutyáknál az ivartalanitás! Ugyanis ezzel nagy eséllyel elkerülhetőek ezek a problémák!


Milyen idős kutya vitaminok és étrendkiegészítők ajánlottak?

Szerencsére, ahogy már fentebb is láthattad, elég sok féle étrendkiegészítő kapható kutyáknak is. Vannak a vesét, májat támogatók, fogkő elleni készítmények is.

De hogy pontosan melyek azok, amelyeket általánosságban is, akár betegségtől függetlenül ajánljunk itt a Kutyakajásnál? Hozzuk a 6+1 listát!

1.    Ízületvédő 

Évente két 8 hetes kúrát akkor is érdemes végig csinálni ízületvédőből, ha nincs komoly mozgás szervrendszeri probléma még. Hiszen a megelőzés nagyon fontos itt is! Érdemes olyan komplex terméket választani, amely többféle hatóanyagot is tartalmaz (glükozamin, kondroitin, kollagén, stb).
 

2.    Vetri DMG 

Ez egy rendkívül hatékonyságú, immunerősítő és roboráló készítmény, amely kortól függetlenül adható bármilyen kiskedvencnek lényegében. Nagyon jó étvágyfokozó és segít lassítani az öregedési folyamatokat. Használható kúraszerűen de akár folyamatosan is szükség szerint.
 

3.    CBD cseppek

Legyen szó autoimmun betegségről, epilepsziáról, allergiáról vagy immuerősítésről, a CBD olaj tökéletes táplálékkiegészítő idős kutyáknak. Kúrában vagy akár folyamatosan is adagolható, különböző erősségben kapható termékek.
 

4.    Minera Béres csepp 

Nagyon kedveljük a Béres cseppet, hiszen sokrétű segítség a mindennapokra. Immunerősítő, étvágyjavító, anyagcsere serkentő. Így kiváló minden kutyának, akár hosszú távon adva, mint idős kutyáknak vitamin. Valójában ásványi anyag és nyomelem tartalmú, és 2 hónapos kúrában ajánlott adagolni.

 

Ízületvédő csomag


 

5.    Lazacolajok 

Nehogy azt hidd, hogy csak a selymes bunda miatt érdemes lazacolajat adni a kutyusodnak! Ez a magas omega 3 és 6 zsírsav tartalmú étrendkiegészítő bizony kiváló döntés minden korosodó kutyus számára! Ugyanis immunerősítő, anyagcsere javító, allergia ellenes, jótékony az ízületek részére!
 

6.    Aktivait

Ha szeretnéd nem csak a testi, hanem a szellemi frissességét is egyúttal megtartani kedvencednek, akkor az Aktivait tabletta tökéletes választás. Ugyanis ez a komplex hatóanyagokból álló étrendkiegészítő a fizikai aktivitás megtartása mellett, a kutya demencia tüneteit is segítheti csökkenteni.

+ 1 Gamevit  – fiatal és idős kutyáknak vitamin készítmény

Alap esetben, ha prémium/ szuperprémium táppal eteted kedvenced, nem feltétlenül javasolják az állatorvosok, hogy pluszban adagolj vitamint. Ugyanis a túlzott vitamin bevitel ugyanolyan káros, mint a vitaminhiány.

Azonban fiatal kutyáknál, sportkutyáknál, és idősebb korban amikor a felszívódás már nem az igazi, szükség lehet vitaminpótlásra. A Gamevit tökéletes választás, hiszen por alapú, könnyen adagolható és vitamin/ásványianyag/aminosav tartalmú komplex termék!

Szenvednek a kutyák az idős kor miatt?

A kutyák, az életkor előrehaladtával ugyanúgy éreznek kényelmetlenséget, vagy akár fájdalmat, akár csak mi. Azonban ez nem jelenti szó szerint azt, hogy ez szenvedés lenne a számukra. Nagyon sok idős kutya él boldog és teljes életet, kirándul és játszik a gazdival. Csak a kirándulás az esetükben már nem egy 10 kilométeres teljesítmény túrát jelent, hanem egy 2-3 km-es komótos sétát az erdőben.

A sokféle étrendkiegészítővel, amelyeket fentebb is ajánlottunk, sokat hozzá tehetsz a boldog idős korért. Ezen kívül érdemes rendszeres állatorvos által is kontrollálni az állapotát vérvétellel, időnként hasi ultrahanggal akár.

 

 

yorkie-betegsegek
 

Honnan tudom, hogy itt az idő elengedni? – Pontrendszeres segítség

Az teljesen normális, ha egy 10+ kutya már nehezebben kel fel reggelente, vagy picit többet vonul el csicsikálni. De sok gazdi aggódik azon, hogy mikor van itt az ideje annak, hogy eutanáziával elengedi kiskedvencét és megkíméli a fájdalmaktól.

Az eutanázia ma már nagyon kíméletes, hiszen először egy sima nyugtató/ altatót kap a kutyus, aki az azt követő szurit, amely a szívleállást okozza, már nem is érzi. Tehát lényegében csendesen elalszik a kiskedvenc.
 

De mikor érdemes eldönteni, hogy most jött el ez a pillanat? (az eutanázia ideje)  Amikor már napi 15 órát alszik? Vagy amikor már nem akar magától enni? Elhozzuk most neked a külföldön már alkalmazott kisállat minőségi pontrendszert.


A mellékelt skála alapján írd össze, hogy kutyusodra melyik jellemző és a végén számold össze a pontjait.

 

1.    Táplálkozás

0 pont= kutyusod magától eszik, iszik, jó étvággyal
1 pont= a kedvenced eszik, iszik, de kevesebbet, vagy étvágygerjesztőkkel kell (p.  konzerv, sajt, stb) rávenni, hogy egyen

2 pont= egyáltalán nem eszik

2.    Viselkedés

0 pont= kutyusod éber, aktív, vidám, tisztában van a környezetével
1 pont= az állat már kevésbé aktív, nem keresi a gazdi/ más kutyák társaságát, vannak viselkedés beli változások (pl. szorongó vagy agresszív lett)

2 pont= tompa, depressziós, nem keresi a környezetével a kapcsolatot

3.    Mobilitás

0 pont= az állat magától tud felkelni, sétálni, fájdalmak nélkül
1 pont= a házikedvencednek nehezére esik néha felállni, vagy lépcsőzni, vagy pl. pisilés/ ürítés közben megtartania magát, javul fájdalomcsillapító készítményre a probléma

2 pont= napi szintű problémát jelent a mozgás és nem segít a természetes vagy állatorvosi fájdalomcsillapító sem már

4.    Pisi/kakilás

0 pont= gond nélkül megy a dolgok elvégzése a számára
1 pont= nem pisil/ kakil rendszeresen

2 pont= folyamatosan gondot jelent az ürítés, vagy inkontinencia van, stb.

 

senior-kutya

 

5.    Fájdalom
0 pont= semmilyen fájdalma nincs
1 pont= van némi kellemetlensége, kevésbé mozgékony vagy kihat az étvágyára
2 pont= fájdalmai vannak, nyüszög, sír, nem eszik, nem játszik

 

6.    Jókedv, aktivitás
0 pont= kisállatod továbbra is élvezi a sétát, a közös játékot, simogatást, jutalomfalatot
1 pont= kevésbé érdekli a korábbi kedvenc időtöltései, játszani sem akar nagyon
2 pont= semmilyen érdeklődést nem mutat már a játék, egyéb kedvenc dolgai, jutik iránt.

Pontozás:

-       Ha az összpontszám kevesebb mint 5: kiskutyád életminősége jó, semmi ok az aggodalomra, még sok időtök lehet együtt

-       Ha az összpontszám 6-8 közötti: Enyhe életminőség romlás van már, érdemes szakértőt, állatorvost felkeresni a különféle étrendkiegészítők és gyógyszerek miatt, amelyek segíthetik az állapotát.

-       Ha az összpontszám 9-12 között van: Jelentősen csökkent az életminősége a kiskedvencednek, így érdemes felkészülni, hogy időszerű lehet a közeljövőben az elengedés.

Természetesen az állatoknak is vannak jobb és rosszabb napjai. Ezt a „tesztet” érdemes hosszabb távon is elvégezni. És amikor azt látjuk, hogy a mérleg azon oldalán, ahol a „rosszabb napokat” számoljuk, már jóval több van, érdemes elgondolkodni az elengedésen.
Tartalomhoz tartozó címkék: kutyabetegségek

Kapcsolódó termékek

Brit Care Lazacolaj 1000ml

Brit Care Tengeri Lazacolaj - Egészséges Omega 3 és Omega 6 zsírsavakban dús, természetes tengeri lazacolaj kutyák részére.

Raktáron
6.218 Ft 5.596 Ft -tól
-10%
(144)

Béres Minera cseppek kutyáknak A.U.V. 30ml

Alkalmazható anyagcserezavarok, étvágytalanság, gyengeség esetén, az ellenállóképesség javítására, nyomelemek pótlására, kondícióerősítésre, fertőző betegségek esetén az immunrendszer erősítésére
Raktáron
4.780 Ft
(48)

KoniKanna CBD Olaj 500mg Kutyáknak és Macskáknak 10ml

Kiválóan alkalmazható krónikus fájdalommal járó betegségekben, krónikus gyulladásos betegségekben, daganatos betegségek kezelésében és megelőzésében, epilepsziában, ízületi betegségekben: diszplázia, artrózis, artritisz stb…
Raktáron
11.490 Ft -tól
(52)

Vetri-Dmg liquid 114 ml

Használata hozzájárul állataink jó egészségi állapotának fenntartására valamint, mivel segítségével az adott immunválasz akár 400%-al növelhető, regenerációs folyamatok támogatására is felhasználhatjuk.
Előrendelhető
28.490 Ft
(5)

Joint Aid® komplex ízületvédő 150g

 Teljes körű ízületvédelmet nyújt kondroitin, glükozamin, kollagén, MSM és kurkumin segítségével.

Raktáron
8.690 Ft
(6)

Teomann Kávéfa rágóbot M

Természetes fogápolás a Teomann kávéfa rágóbot segítségével. A kizárólag fából készült rágóka kíméletesen ápolja a kutyák fogait, ínyét és a rágóizomzatot is erősíti. A kutyusok méretétől függően S, M, L méretben elérhető.

 

Raktáron
5.014 Ft
(39)

Leiky Dentanol 100% természetes fogkő, fogínygyulladás és szájszag elleni por 100g

A Leiky Dentanol 100%-osan természetes anyagokból álló terméke felveszi a harcot a kutyák és macskák fogkövével, ínygyulladásával, kellemetlen szájszagával.

Raktáron
8.990 Ft -tól
(113)

Kapcsolódó tartalmak